کد خبر: 1302448 A

داستان یک برد بزرگ؛ رامین و روزبه از باشگاهی که نابود شده

تیم فوتبال صبای قم به عنوان معرف دو بازیکن گلزن این روزهای تیم ملی در جام جهانی، دیگر وجود خارجی ندارد.

داستان یک برد بزرگ؛ رامین و روزبه از باشگاهی که نابود شده

به گزارش ایلنا، برتری 2 بر صفر ایران مقبال ولز در دومین دیدار این تیم در جام جهانی که با گلهای رامین رضاییان و روزبه چشمی رقم خورد از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و حالا یک موضوع جالبی که در خصوص این دو گلزن ایران وجود دارد سرنوشت تلخ باشگاهی است که از آن به فوتبال ایران معرفی شدند ولی این باشگاه خودش به ورطه نابودی کشیده شده است. این تیم صبا باطری یا همان صبای قم است.

صبای قم همواره تیمی سرسخت و باشخصیت در لیگ برتر فوتبال ایران بود و پس از سقوط راه نابودی در پیش گرفت. امروز دیگر اثری از صبا در فوتبال ایران نیست. این اتفاق ناخوشایند حاصل سلطه دولتی‌ها و سوء مدیریت مدیران وقت در این تیم قمی بود.

تیم فوتبال صبای قم پس از سقوط به لیگ دسته اول از دسته اول هم سقوط کرد و راهی لیگ دسته دوم شد و در شرایطی که باید در لیگ دسته دوم حضور می‌یافت از حضور در این سطح نیز انصراف داد.

00997740

در سال ۱۳۹۷ و پس از سقوط تیم فوتبال صبای قم به لیگ دسته دوم ایران مسئولان این استان تمایلی به ادامه راه این تیم نداشتند در نتیجه تیم فوتبال بزرگسال این باشگاه در تابستان ۱۳۹۸ برای همیشه منحل شد.

صبا که زمانی با علی دایی، عبدالله ویسی، یحیی گل محمدی و صمد مرفاوی بر روی نیمکت خود تیمی قابل احترام بود سال‌ها تحت مالکیت استانداری قم قرار داشت و پس از این که به حال خود رها شد و مراحل واگذاری آن به بخش خصوصی نیز به بن بست رسید در نهایت به انهدام کامل رسید.

صبا در روزهای اوج نقطه استارت و پیشرفت بازیکنانی چون رامین رضاییان، اکبر صادقی، روزبه چشمی و حامد لک بود. رامین رضاییان پس از پیشرفت چشمگیر در صبا به راه آهن پیوست و بعدها راهی پرسپولیس شد. روزبه چشمی نیز از امید پرسپولیس به صبا آمد و سپس به استقلال ملحق شد.

 

ramin_rezaeeyan

داستان‌های صبا در لیگ یک با زمزمه‌هایی در مورد شرط بندی و شکست‌های هندبالی برابر حریفان و دریافت پول از بازیکنان گره خورد تا صبا پایان خوشی نداشته باشد. در حال حاضر نیز نبود پول برای احیای صبا از یک سو و بدهی‌های سرسام آور این تیم سبب شده امیدی به بازگشت صبا به عرصه فوتبال ایران وجود نداشته باشد.

 

انتهای پیام/
روزبه چشمی رامین رضاییان تیم صبای قم
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر