خبرگزاری کار ایران

| 23:22   
کد خبر : ۱۳۹۵۸۷۳
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خبرداد؛

اخذ سند مالکیت ۶۸۱ هکتار از رودخانه‌های همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از اخذ سند مالکیت برای ۶۸۱ هکتار از بستر رودخانه استان همدان خبر داد.

اخذ سند مالکیت ۶۸۱ هکتار از رودخانه‌های همدان

به گزارش ایلنا از همدان، رضا اخلاص‌مند افزود: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران مدیریت حقوقی، سند مالکیت برای مساحتی افزون‌بر ۶۸۱ هکتار از بستر رودخانه حرم‌آباد واقع در شهرستان ملایر و نهاوند در حوضه آبریز کرخه در راستای تثبیت مالکیت، اخذ شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده، در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، در خصوص مالکیت دولت بر رودخانه‌ها و تهیه سند، جلساتی با ارگان‌های ذیربط برگزار شده است.

اخلاص‌مند افزود: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت (شرکت آب منطقه ای همدان)، امکان هر گونه سوء‌استفاده احتمالی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها منتفی خواهد شد.

وی یادآور شد: طول کل رودخانه‌های اصلی استان ۱۵۰۰کیلومتر است که هدف‌گذاری شرکت برای اخذ سند مالکیت در سال جاری، ۵۰ درصد کل رودخانه‌های استان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان ضمن اینکه تعداد اسناد مالکیت اخذ شده در سال جاری ۲۷ فقره سند است، گفت: ۶۵۴ هکتار مربوط به شهرستان ملایر و ۲۷ هکتار مربوط به شهرستان نهاوند است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز