خبرگزاری کار ایران

| 07:29   
کد خبر : ۱۳۷۷۱۵۷
سرپرست اداره کل کار لرستان:

هزینه‌ای که برای آموزش می‌شود یک سرمایه‌گذاری است/ آموزش زیربنای هر کاری است

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان آموزش را زیر بنای کار و اشتغال عنوان کرد و گفت: هزینه‌ای که برای آموزش می‌شود یک سرمایه‌گذاری است و منجر به ایجاد شغل و بهره‌وری در تولید می‌شود.

هزینه‌ای که برای آموزش می‌شود یک سرمایه‌گذاری است/ آموزش زیربنای هر کاری است

به گزارش ایلنا،  سید فرهاد ناصری نیا در دیدار مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه در راستای توانمندسازی نیروی کار در بخش کارگری، کارفرمایی و تعاونی به ارائه آموزش‌های تخصصی نیاز داریم، اظهار داشت:  یکی از مهمترین مشکلات افراد جویای کار به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی ضعف مهارتی آن‌ها است چون آموزشی که در دانشگاه می‌بینند جنبه تئوری دارد و اینجاست که فنی و حرفه‌ای می‌تواند با توجه به نیاز بازار کار آموزش‌های مهارتی لازم را ارائه کند.

وی افزود: با ظرفیت‌هایی که اداره کل فنی و حرفه‌ای استان در عرصه‌های آموزش مهارتی دارد با هماهنگی و هم افزایی لازم با دیگر دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها در مهارت افزایی کارجویان تلاش بیشتری کند.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به ضعف فرهنگ کار در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه اکثر افراد جویای کار تمایل به سمت اشتغال در مراکز دولتی و ادارات دارند که باید همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط شرایط را برای این افراد جهت ارائه به بازار کار با آموزش‌های کارآفرینی و تسهیلات فراهم کنند.

ناصری نیا در ادامه افزود: سامانه جدید جستجوی شغل توسط وزارت کار ایجاد شده و بستر های لازم جهت افراد جویای کار و همچنین کارفرمایان جهت انتخاب افراد آماده کار مهیا شده که نقش آموزش‌های مهارتی توسط فنی و حرفه‌ای در این مقوله بسیار مهم و حیاتی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز