خبرگزاری کار ایران

معاون استاندار لرستان اعلام کرد؛

فضای دفاع مقدس باید به درستی و باتمام جزئیات منتقل شود

 فضای دفاع مقدس باید به درستی و باتمام جزئیات منتقل شود
کد خبر : ۱۳۶۲۵۷۳

معاون استاندار لرستان گفت: فضای دفاع مقدس باید به درستی و باتمام جزئیات منتقل شود.

به گزارش ایلنا، مجید منعمی هشتم خرداد ماه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان که با محوریت دانشنامه دفاع مقدس استان در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد، با بیان اینکه تدوین دانشنامه کاری بزرگ و اساسی است، اظهار کرد: تبیین دفاع مقدس با جزییات از تأکیدات مقام معظم رهبری است و افق استراتژیک ایشان، موضوع آینده انقلاب و انتقال فرهنگ دفاع مقدس با همه جزئیات به نسل‌های بعدی است.

وی با اشاره به فرمایشات متعدد مقام معظم رهبری درباره اهمیت تبیین دفاع مقدس برای جوانان گفت: ایشان می‌فرمایند: "من مشتاقم که جوان‌های ما قصه‌ی جنگ تحمیلی هشت ساله را بدانند که چه بود. این را بارها گفته‌ایم، افراد هم گفته‌اند و تشریح کرده‌اند؛ اما یک نگاه کلان به این هشت سال، با اطلاع از جزئیاتی که وجود داشته است، خیلی برای برنامه‌ریزی آینده‌ی جوان در روزگار ما مهم است. " و این نشان می‌دهد ایشان آینده انقلاب و افق استراتژیک را در همه ابعاد و دفاع مقدس، به سبب اینکه حاوی ارزش‌های اصیل و عمیق است، به جوانان گره می‌زنند.

منعمی با تأکید بر اینکه فضای دفاع مقدس باید به درستی و باتمام جزئیات منتقل شود، افزود: در لرستان با تلاش و همت مضاعف، این فعالیت‌ها آغاز شده و به عنوان بستری در تدوین دانشنامه‌ها اثرگذار است و به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تدوین دانشنامه را یک اقدام و جهاد علمی دانست و افزود: دانشنامه صرفا جمع‌آوری و نشر اطلاعات نیست؛ بلکه باید دقیق باشد.   

وی با اشاره به اینکه تدوین دانشنامه یک اقدام راهبردی و استراتژیک نیز می‌تواند باشد، تأکید کرد: تدوین دانشنامه باید به عنوان یک دغدغه، ضرورت و تکلیف برای همه مسئولان و دلسوزان نظام، چه کسانی که در مسند مسئولیت نشسته‌اند و چه کسانی که در یک تعریف عام جز آحاد مردم محسوب می‌شوند؛ قرار گیرد.    

منعمی با اشاره به اینکه ارائه کار دانشنامه باید فاخر باشد، افزود: کار فاخر هزینه‌بر است اما اگر اعتبارات مورد نیاز دیرتر تأمین شد، کار نباید متوقف شود؛ چرا که این کار برای نظام و انقلاب ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم برای تأمین اعتبارات مورد نیاز دانشنامه صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: با جدیت پای کار هستیم و تأکید می‌کنم فرمانداران در شهرستان‌ها با دقت دانشنامه دفاع مقدس را در اولویت کاری خود قرار دهند که اگر در پرداختن به این موضوع مهم عقب هستند دلسوزانه این کار را پیگیری کنند. 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز