کد خبر: 743089 A

رئیس اتحادیه میوه فروشان قزوین از فراوانی پیاز در بازار خبر داد؛

رئیس اتحادیه میوه فروشان قزوین گفت: با وجود افزایش قیمت پیاز طی روزهای گذشته بازار استان کمبودی در این خصوص نداشته و این محصول فراوان در بازار استان موجود است.

حبیب الله صادقی پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایلنا در قزوین با بیان اینکه با تمهیدات صورت گرفته توسط مسئولان به نظر می رسد افزایش قیمت این محصول مقطعی خواهد بود، افزود: قیمت خرده فروشی پیاز امروز دوشنبه در بازار استان بین 11 تا 12 هزار تومان عرضه می شود.

این مسئول صنفی گفت: قیمت خرده فروشی هر کیلو سیب زمینی نیز در بازار میوه و تره بار قزوین بین 6 تا 7 هزار تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت پیاز و سیب زمینی طی روزهای اخیر، گفت: افزایش تقاضا برای مصرف به دلیل نوروز در کنار صادرات این محصولات زمینه را برای رشد قیمت این 2 محصول ایجاد کرد.

این مسئول صنفی در ادامه از افزایش ذخیره پرتقال در بازار قزوین و کاهش هزار تومانی قیمت این میوه خبر داد و گفت: در حاضر پرتقال در بازار میوه قزوین فراوان است و با قیمت 7 تا 9 هزار تومان عرضه می شود.

صادقی پور یادآور شد: هرکیلو سیب نیز امروز در بازار قزوین در انواع مختلف با نرخ 8 تا 12 هزار تومان عرضه می شود.

یک شهروند قزوینی نیز با اشاره به اینکه افزایش قیمت پیاز مانند سکه و ارز روزانه شده است گفت: ممکن است پیاز و یا هر کالای دیگری که مورد نیاز مردم است در بازار به حد کافی وجود داشته باشد اما پول برای خرید نیست .

 

افزایش قیمت رشد سیب زمینی میوه و تره بار نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر