خبرگزاری کار ایران

| 19:44   
کد خبر : ۱۳۹۴۹۰۴
در تابستان امسال؛

110 بازرسی از بنگاه‌های املاک شهرستان البرز صورت گرفت

رئیس اداره صمت شهرستان البرز گفت: از ابتدای تابستان امسال تاکنون در ۱۱۰ مورد بازرسی مشترک با همکاری دستگاه‌های نظارتی ۱۶ بنگاه املاک به دلیل فعالیت غیرمجاز در این شهرستان پلمب شدند.

110 بازرسی از بنگاه‌های املاک شهرستان البرز صورت گرفت

به گزارش ایلنا، کیان رشوند با اعلام این خبر گفت: ازمجموع ۸۸۴ واحد صنفی تحت پوشش اتحادیه مشاوران املاک شهرستان البرز ۴۸۰ واحد صنفی مشاور املاک و ۸۰ واحد صنفی نمایشگاه خودرو هستند.

رئیس اداره صمت شهرستان البرز افزود: در راستای ساماندهی، پیشگیری و مقابله با تخلف صنفی بنگاه‌های مشاورین املاک و خودرو، تاکنون در بازدیدهای مشترک از ۱۱۰ واحد مشاور املاک و خودرو تعداد ۴۵ پرونده تخلف تشکیل شده و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: با استمرار برگزاری گشت‌های مشترک تنظیم بازار مسکن و خودرو در شهرستان البرز تاکنون ۱۶ واحد صنفی مشاور املاک به دلیل نداشتن پروانه کسب پلمب شده‌اند.

این مسئول بیان کرد: ۹ مورد تخلف مشترک در بنگاه‌های معاملاتی املاک شناسایی شده و خوشبختانه گشت‌های کنترل تاثیر بسزایی برای کنترل قیمت اجازه‌بها و مسکن و نیز کاهش تخلفات صنفی داشته است.

وی افزود: کنترل ثبت قرارداد اجاره‌‌بها در سامانه و اخذ کد رهگیری، داشتن پروانه کسب ،حضور متصدی یا مباشر در واحد صنفی، گران‌فروشی و دریافت حق الزحمه‌ بیش از تعرفه تعیین شده در نرخ‌نامه اتحادیه از جمله مواردی است که توسط گشت‌های مشترک بررسی می‌شوند.

رشوند گفت: طرح نظارت و بازرسی بر فعالیت مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی همچنان ادامه دارد و با توجه به اینکه در قالب این طرح تمامی بنگاه‌های فاقد مجوز پلمب خواهد شد ضروری است، آن دسته از بنگاه‌های املاک که تاکنون موفق به اخذ مجوز نشده‌اند هر چه سریعتر برای دریافت پروانه کسب خود اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز