کد خبر: 1336832 A

فرماندار قزوین:

دشمن درپی وقفه در نظام آموزشی کشور است

فرماندار قزوین گفت: یکی از موضوعاتی که دشمنان همیشه به دنبال آن بوده‌اند ایجاد وقفه در نظام آموزشی و حرکت علمی کشور است، بدخواهان این نظام نمی‌توانند بالندگی مدارس و دانشگاه‌های ما را ببینند.

دشمن درپی وقفه در نظام آموزشی کشور است

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین، عباس کاظمی در جلسه گرامیداشت سالروز هفته تربیت اسلامی که با حضور مدیران و معاونان پرورشی مدارس قزوین در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: معلمان پرورشی نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان دارند، گاهی یک جمله و یک نگاه معلم چنان تأثیر عمیقی در رفتار دانش‌آموز برجای می‌گذارد که قابل بیان نیست.

فرماندار شهرستان قزوین خاطر نشان کرد: معلمان پرورشی شناخت خوبی از شخصیت و رفتار دانش‌آموزان دارند و می‌توانند با استفاده از روش‌های تربیتی به ابهامات و سوالات دانش‌آموزان پاسخ دهند و نقش ماندگاری در ذهن آن‌ها داشته باشند.

فرماندار قزوین با اشاره به حوادث و اتفاقات رخ داده اخیر، تصریح کرد: امروز هر کس در هر جایگاهی در امر آموزش و پرورش وقفه ایجاد کند خائن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: افرادی که تاریخ را مطالعه می‌کنند اذعان دارند که رخ دادن چنین حوادثی نه تنها در تاریخ جمهوری اسلامی بلکه در تاریخ بی‌سابقه بوده است؛ ما با ابعاد عمیق جنگ ترکیبی روبه‌رو هستیم و دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته است اما هر روز نسبت به روز قبل ناامیدتر می‌شود.

کاظمی با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش در این میان، یادآور شد: امر مهمی چون آموزش و پرورش صرفاً در یک وزارتخانه جمع نمی‌شود و ما نباید آن را در چهارچوب یک وزارت خانه محدود کنیم، آموزش و پرورش کل حاکمیت و همه دستگاه‌های اجرایی را دربرمی‌گیرد و اگر کسی آن را به اندازه امور جاری در یک وزارتخانه تقلیل دهد درک درستی از این مقوله ندارد.

وی خاطرنشان کرد: جغرافیای وزارت آموزش و پرورش، جغرافیای همه دستگاه‌های اجرایی در سطح کشور است و ما باید در خصوص آن دقیق باشیم، به عنوان کارگزار باید حواسمان باشد به توطئه‌های این حوزه ضریب ندهیم و فریب نخوریم.

فرماندار قزوین بیان کرد: کوچکترین اشتباه در محاسبات می‌تواند ما را از آنچه که حقیقت دارد، بیرون کند اگر روزی ما حرف‌ها و مطالبی غلطی که منتشر شود را بپذیریم و باور کنیم آن روز شکست ما قطعی است.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش امام خمینی ذهن معلم وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر