کد خبر: 735435 A

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: پس از گذشت ١١ دوره از برگزاری جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در بندرعباس، میزبانی دوازدهمین دوره این جشنواره به مشهد رسید.

به گزارش ایلنا، محمدرضا محمدی (معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی) در نشست خبری جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در مشهد افزود: این جشنواره از سری برنامه‌های جشنواره فرهنگی – هنری امام رضا (ع) است.

وی ادامه داد: فراخوان شرکت در این جشنواره در بهمن ماه امسال منتشر شد و ١٧٤ اثر از ٢٢ شهر کشورمان طی روزهای ١٢ تا ١٤ بهمن ماه به دبیرخانه این رویداد هنری ارسال شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هیات انتخاب دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی از بین آثار رسیده ٢٠ اثر را برای حضور در بخش مسابقه شامل بخش تئاتر کودک و نوجوان، تئاتر عروسکی و بخش جنبی جشنواره برگزید.

محمدی افزود: نمایش آثار دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی از فردا آغاز می شود و تا ١٦ اسفند ماه در ٩ سالن نمایش مشهد شامل سالن اصلی تئاتر شهر، فرهنگسرای غدیر، مجتمع فرهنگی امام رضا (ع)، سالن بهار، سالن اشراق، فرهنگسرای کودک و آینده، مرکز شماره ٤ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فرهنگسرای ترافیک و کانون فرهنگی – تربیتی رشد ادامه دارد.

وی ادامه داد: آثار بخش تئاتر کودک و نوجوان شامل نمایش‌های پدران، شاپرک‌ها در خیابان، شادان در سرزمین جورابی، هویچ فزاینده، پینوکیو، عکاسخانه است و آثار بخش نمایش عروسکی هم شامل نمایش‌های رویای کفش، توتوی امید، راز پیشانی سفید، زائر آب و سنگ، آرزوی بنفشه، بالتازار و غول بابا می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آثار بخش جنبی این جشنواره شامل نمایش‌های مهمان غار، ماهیهای گلی، زامبالا، سبیل جادویی، فرش نذر و خیال، همای سعادت، فن آخر است که پنج دانش آموز به عنوان داور، بررسی آنها و دادن رای به بهترین اثر را برعهده دارند.

مشهد جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی نمایش عروسکی رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر