کد خبر: 697427 A

نامزدهای بهترین آثار در بخش سینمای ملی و بین‌الملل پانزدهمین جشنواره مقاومت معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، اسامی نامزدها به شرح زیر است:

سینمای بین‌الملل، بخش سینمایی:

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

  1. «پدر» به کارگردانی باسل الخطیب
  2. «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی اندرو کاسترو
  3. «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر- حامد باشه آهنگر
  4. «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان-ابراهیم امینی

نامزدهای بهترین کارگردانی:

  1. «28 مرد پانفیلو» به کارگردانی اندری شالوپا-کیم دروزینین
  2. «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی
  3. «شب دوازده ساله» به کارگردانی آلوارو برچنر
  4.  «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان
  5. «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی آندرو کاسترو

نامزدهای بهترین فیلم:

  1. «ماجرای نیمروز» تهیه‌کننده: سید محمود رضوی
  2. «تنگه ابوقریب» تهیه‌کننده:  سعید ملکان
  3. «شب دوازده ساله» تهیه‌کننده: ماریلا بزوسکی

نامزدهای بخش عماد مغنیه:

  1. «با صبر زندگی» به کارگردانی  وحید فراهانی
  2. «راز حلب» به کارگردانی ناصر نادری
  3. «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند
  4. «مردمان نیمه جان» به کارگردانی روح الله قاسمی
  5. «نجات» به کارگردانی امیرحسین نوروزی
  6. « داعش: شروع» به کارگردانی محمد معارج

نامزدهای مستند بین‌الملل:

  1. «اشغال ذهن آمریکایی» به کارگردانی لورتا آلپر-جرمی ارپ
  2. «من روهینگیا هستم» به کارگردانی یوسف زین
  3. «موصل بین جنگ و صلح» به کارگردانی آناستازیا ترافیمووا
  4. «یمن کودکان و جنگ» به کارگردانی خدیجه الاسلامی
  5. «جنگ پیش روی علیه چین» به کارگردانی جان پیلجر
  6. «زنانی با گوشواره های باروتی » به کارگردانی رضا فرهمند
  7. «کشتن غزه» به کارگردانی مکس بلومنتال
  8. «بر روی لبه چاقو» به کارگردانی جرمی ویلیامز

نامزدهای بخش سینمای ایران:

بخش فیلم‌های مستند:

1- «پسرم» به کارگردانی محمدمهدی خالقی

2- «با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی

3- «آقای نخست وزیر» به کارگردانی محمدرضا امامقلی

4- «حرام می‌خوریم» به کارگردانی هادی محمدی نسب

5- «باتمیان گون» به کارگردانی محمد زارع

6- «زنانی با گوشوارهای باروتی» رضا فرهمند

فیلم های سینمایی:

بهترین فیلمنامه:

  1. تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)
  2. ویلایی‌ها ( منیر قیدی و ارسلان امیری)
  3. دایان ( بهروز نورانی پور)
  4. سرو زیر آب ( محمدعلی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر)
  5. دریاچه ماهی (مصطفی رستگاری)

بهترین کارگردانی:

  1. «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی
  2. «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی
  3. «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور
  4. «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر
  5. «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان

بهترین بازیگری:

  1. پرویز پورحسینی برای فیلم «صدای منو می‌شنوید»
  2. ثریا  قاسمی برای فیلم «ویلایی ها»
  3. بابک حمیدیان برای فیلم «سرو زیر آب»
  4. ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»
  5. جواد  عزتی برای فیلم «تنگه ابو قریب»
  6. پریناز  ایزدیار برای فیلم «ویلایی‌ها»

بهترین فیلم:

  1. «سروزیر آب» تهیه‌کننده: سید حامد حسینی
  2. «ویلایی‌ها» تهیه‌کننده: سعید ملکان
  3. «تنگه ابوقریب» تهیه‌کننده: سعید ملکان
  4. «ماجرای نیمروز» تهیه‌کننده: سیدمحمود رضوی
  5. «دایان» تهیه‌کننده: محمد حمزه‌زاده

اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی امروز نهم آبان در برج میلاد برگزار می‌شود.

معرفی نامزدهای پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر