خبرگزاری کار ایران

| 23:20   
کد خبر : ۶۲۱۲۱۸

فراخوان چهارمین دوره‌ جایزه‌ شعر احمد شاملو منتشر شد

موسسه‌ی الف. بامداد و دبیرخانه‌ی جایزه‌ی شعر شاملو در نظر دارند تا در سال جاری چهارمین دوره‌ی این جایزه را برگزار کنند.

فراخوان چهارمین دوره‌ جایزه‌ شعر احمد شاملو منتشر شد

به گزارش ایلنا، پس از برگزاری سه دوره جایزه‌ی شعر احمد شاملو در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶، موسسه‌ی الف. بامداد و دبیرخانه‌ی جایزه‌ی شعر شاملو در نظر دارند تا در سال جاری چهارمین دوره‌ی این جایزه را برگزار کنند.

این جایزه بر آن است تا با معیار قرار دادن دیدگاه‌ها و آرای احمد شاملو در باب شعر نو، در راستای آن اندیشه‌ و آن جهان شعری باشد که آرمان هنر را تعالی تبار انسان از طریق اثرگذاری بر جامعه و بی‌عار و درد نبودن هنر می‌داند.

در این دوره، کتاب‌های شعر نو سال ۱۳۹۶ خورشیدی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و مجموعه‌شعر برگزیده‌ی سال ۱۳۹۶ در روز ۲۱ آذر ۱۳۹۷، در زادروز تولد شاعر بزرگ معاصر، احمد شاملو معرفی خواهد شد. از این رو، ضمن سپاسگزاری از همکاری شاعران و ناشران و علاقمندان در سه دوره‌ی گذشته، از شاعران محترم و نیز ناشرانی که در زمینه‌ی انتشار شعر فعالیت دارند درخواست می‌شود که سه نسخه از کتاب‌های  چاپ اول شعر نو خود را که در سال ۱۳۹۶ خورشیدی منتشر شده است، حداکثر تا پایان خرداد ماه برای دبیرخانه‌ ارسال فرمایند. دبیرخانه ارسال کتاب را به منزله‌ی علاقمندی به شرکت در رقابت ادبی جایزه‌ی شعر تلقی کرده و تنها کتاب‌های ارسال‌شده در این رقابت شرکت داده خواهند شد.

(توضیح آن که تاریخ مورد استناد، تاریخی است که در شناسنامه‌ی کتاب درج شده است.)

نشانی دبیرخانه : تهران، خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، نبش خیابان مرادی، فروشگاه کتاب فرهنگان‌

ضمناً برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخبار و اطلاعات چهارمین دوره‌ی این جایزه و دسترسی به آرشیو کامل مطالب، نقدها، عکس و فیلم و اخبار مربوط دوره‌های قبل،  علاقمندان می‌توانند به سایت جایزه‌ی شعر احمد شاملو به آدرس: http://www.shamlouaward.org/ مراجعه فرمایند.

دبیرخانه‌ی چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر احمد شاملو

 ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز