خبرگزاری کار ایران

گزیده چند رمان معاصر فارسی در یک کتاب

asdasd
کد خبر : ۱۴۴۵۷۵۷

کتاب «گزیده چند رمان معاصر فارسی» گردآوری چندین داستان از جمله دارالمجانین، چشم‌هایش، مدیر مدرسه، شوهر آهو خانم، سووشون و کلیدر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «گزیده چند رمان معاصر فارسی» همان طور که از نامش پیداست گزیدۀ شش رمان، از چند رمان‌ معاصر فارسی است که در ادبیات داستانی معاصر نقش داشته‌اند و توسط پریچهر کوهنورد گردآوری شده و نشر روزگار نیز آنرا چاپ کرده است. 

این آثار، در فاصلۀ زمانی «۱۳۲۰» تا «۱۳۶۰» پدید آمدند و سیر تحول رمان فارسی، در آن‌ها به خوبی مشهود است. نویسندگان هریک از این رمان‌ها، سبک و زبان خاص خود را دارند و در تلخیص رمان‌ها نیز کوشش بر این بوده که زبان، لحن و شیوه بیان نویسندگان دست نخورده بماند. فقط به ندرت در مواردی که لازم بوده کلماتی در قلاب افزدوه شده است. 

در ابتدای هر رمان، بیوگرافی کوتاهی از نویسنده، با استناد به کتاب «فرهنگ ادبیات فارسی» از محمد شریفی آمده است و برخی از واژگان قدیمی عامیانه نیز که برای خواننده، غریب و ناآشناست، بر اساس کتاب‌های «فرهنگ عامیانه» ابوالحسن نجفی و محمدعلی جمال‌زاده، در پاورقی معنی شده‌اند. 

در این مجلد داستان‌های دارالمجانین، چشم‌هایش، مدیر مدرسه، شوهر آهو خانم، سووشون و کلیدر آمده و گردآورنده نوید داده که مجلد دیگری در راه است که داستان‌هایی از احمد محمود، صادق هدایت، صادق چوبک و جمال میرصادقی را دربرخواهد گرفت. 

کتاب «گزیده چند رمان معاصر فارسی» در ۴۷۰ صفحه در شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۳۸۰ هزار تومان چاپ و روانه بازار شده است.

بیژن تلیانی

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز