خبرگزاری کار ایران

| 03:03   
کد خبر : ۱۳۹۳۱۴۰
معاون گردشگری کشور خبر داد:

ایران عضو موسس «اتحادیه بین‌المللی گردشگری جاده ابریشم» شد

معاون گردشگری کشور از عضویت ایران به‌عنوان عضو موسس در ائتلاف بین‌المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم ۲۰۲۳ خبر داد.

ایران عضو موسس «اتحادیه بین‌المللی گردشگری جاده ابریشم» شد

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی‌اصغر شالبافیان (معاون گردشگری کشور) با اشاره به اتحاد بین‌المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم در سال ۲۰۲۳، افزود: این ائتلاف که از روز گذشته جمعه دهم شهریورماه ۱۴۰۲ کار خود را آغاز کرده به ابتکار دولت چین شکل گرفته و در آن ۵۷ شهر از ۲۶ کشور حضور دارند که امکان عضوگیری جدید نیز وجود دارد. 

او با اشاره به حضور ایران به‌عنوان یکی از اعضای موسس اتحاد بین‌المللی شهرهای گردشگری جاده ابریشم در سال ۲۰۲۳، ادامه داد: سمنان به‌عنوان نماینده ایران عضو این ائتلاف است. این حضور فرصتی را در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد تا بتواند ظرفیت‌های گردشگری خودش را با تاکید بر جاده ابریشم و سمنان معرفی و برنامه‌های آتی خود را در خصوص میزبانی شهردارهای عضو این اتحاد اعلام کند. 

معاون گردشگری کشور ایجاد همکاری‌های مشترک در حوزه گردشگری بین کشورهای جاده ابریشم در مسیر زمینی و دریایی، هم‌افزایی بین این کشورها در برگزاری رویدادهای موضوع محور در زمینه جاده ابریشم،  تسهیل در ارتقای صنعت گردشگری محلی و توسعه پایدار، برنامه‌های معرفی مشترک بین کشورها، اشتراک‌گذاری تجربیات در حوزه محصولات مرتبط با جاده ابریشم، بهبود و ارتقای برند جاده ابریشم را از جمله اهداف شکل‌گیری این ائتلاف برشمرد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز