خبرگزاری کار ایران

| 19:15   
کد خبر : ۱۳۹۰۴۱۶
در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

جذابیت بازدید از مکانی که روزگاری زندگی پادشاهان ایرانی در آن رقم خورده

علاقه ارمنستانی‌ها برای سفر به مقاصد گردشگری ایران/ کسب تجربه خوب برای گردشگران خارجی با ارائه خدمات خوب و ارائه نگاه کلی از ایران

یک فعال گردشگری از کشور ارمنستان معتقد است: علاقه ارمنستانی‌ها برای سفر به مقاصد گردشگری ایران زیاد است و کسب تجربه خوب برای گردشگران خارجی با ارائه خدمات خوب و ارائه نگاه کلی از ایران محقق می‌شود.

جذابیت بازدید از مکانی که روزگاری زندگی پادشاهان ایرانی در آن رقم خورده

به گزارش خبرنگار ایلنا، یوا کاراپتیا (نماینده شرکت هواپیمایی از ارمنستان) با اشاره به آنکه ایرلاینی که به نمایندگی از آن برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری ایران به تهران سفر کرده است در سال ۲۰۲۱ افتتاح و از سال ۲۰۲۲ پروازها برقرار شده است، گفت: روزهای سه شنبه و جمعه پرواز مستقیم بین تهران و ایروان برقرار است. این پرواز حدود یک ساعت و ربع است و باتوجه به زمان نسبتا کم، می‌تواند برای گردشگران تجربه خوبی باشد. 

او درخصوص علاقه گردشگران ارمنستانی برای سفر به مقاصد مختلف گردشگری ایران اعم از تهران، اصفهان، شیراز و… گفت: علاقه سفر به ایران و ارمنستان در هر دو گروه از گردشگران ایرانی و ارمنستانی وجود دارد. همانطور که گردشگران ایرانی علاقه‌مند سفر به ارمنستان هستند، گردشگران ارمنستانی هم دوست دارند به مقاصد گردشگری ایران از جمله شیراز، اصفهان و… سفر کنند. اگر بتوانیم به غیر از پرواز به مقصد تهران، پرواز به مقاصدی همچون شیراز و اصفهان را نیز فعال کنیم قطعا برنامه تورهای گردشگری خیلی راحت‌تر و به صرفه‌تر می‌شود. 

کاراپتیا که چندی پیش در قالب فم تور توراپراتورها و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی ارمنستان به تهران آمده بود و در سفر آشناسازی ۵ روزه خود به ایران از نقاط مختلف استان تهران از جمله موزه‌ها و مراکز تجاری و تفریحی و ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های ورزشی و تجاری دیدن کرد و با پتانسیل‌های گردشگری خوراک آشنا شده، درخصوص جاذبه‌های گردشگری ایران گفت: تهران بسیار جالب و جذاب است و سفرم به ایران تجربه بسیار خوبی بود. بخصوص رفتار محترمانه ایرانی‌ها با مهمان‌ها بسیار جالب توجه است. البته که زمان چند روزه برای سفر به ایران خیلی کم است و حتما بار دیگر هم به ایران سفر می‌کنم و دوست دارم اینبار با خانواده‌ام به ایران بیایم و به شیراز و اصفهان سفر کنم و با تاریخ و فرهنگ ایران آشنا شوم. 

این فعال حوزه گردشگری کشور ارمنستان درخصوص ارزیابی زیرساخت‌های گردشگری ایران برای گردشگران خارجی و چالش‌هایی که با آن روبه رو هستند، گفت: درواقع مشکل خاصی در حوزه هتل، حمل و نقل و… ندیدم و فکر می‌کنم که گردشگران ارمنی دوست داشته باشند به ایران سفر کنند. ضمن آنکه وجود یک راهنمای گردشگری توانمند در گروه و تور گردشگری بسیار اهمیت دارد. اگر هر گروه گردشگران خارجی که به ایران می‌آیند بتوانند خدمات خوب دریافت کنند و بتوانند نگاه کلی از ایران به مسافر ارائه شود، قطعا تجربه خوبی خواهد داشت. 

او در پاسخ به این سوال که تهران به عنوان شهر موزه‌ها شناخته شده است و دیدن موزه‌ها از موزه ایران باستان گرفته تا کاخ گلستان و سعدآباد و… از جذابیت‌های سفر به تهران است، از این رو موزه‌ها را چگونه ارزیابی کرده است، گفت: در بازدید از موزه‌ها با توضیحات خوبی از سوی راهنمای موزه و راهنمای تور همراه بودیم. در ارمنستان نیز تعداد زیادی سایت و موزه تاریخی فعال است. ضمن آنکه بازدید از موزه‌ها خیلی جالب است و جذابترین بخش دیدن موزه‌ها بخصوص کاخ موزه‌های ایران آن است که می‌توانیم بخشی از مکانی را ببینیم که زندگی روزانه پادشاهان و ملکه‌ها در روزگاری در آن جریان داشت. دیدن این بخش‌ها در کاخ نیاوران، گلستان و… خیلی برایم جذاب بود. کاخ گلستان خیلی زیبا و ثروتمندانه بود. 

کاراپتیا با تاکید بر آنکه ایران دارای تاریخی شگفت‌انگیز است، گفت: باید به ایران سفر کرد تا بتوان از نزدیک زندگی که در گذشته بوده و آنچه اکنون جریان دارد را دید. درواقع تاریخ گذشته ایران و زندگی حال مردم ایران کنتراستی اعجاب‌انگیز است که می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز