خبرگزاری کار ایران

| 18:17   
کد خبر : ۱۳۸۹۵۳۰

انتشار کتاب «رؤیای سفر، ایتالیا» برای گردشگران ایرانی

کتاب «رؤیای سفر، ایتالیا» زیرنظر آرش نورآقایی و با همکاری بیست نویسنده منتشر شده است.

انتشار کتاب «رؤیای سفر، ایتالیا» برای گردشگران ایرانی

به گزارش ایلنا، کتاب «رؤیای سفر، ایتالیا» به عنوان دومین جلد از مجموعه‌ی کتاب‌های راهنمای سفر به شهرها و کشورها توسط شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسرا پرواز (ایوار) در ۴۸۰ صفحه با همکاری انتشارات نوسده منتشر شد.

نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های راهنمای سفر به شهرها و کشورها تحت «رویای سفر، پاریس» در همان برهه‌ی زمانی منتشر شد که از هیاهوی مسافران در شهرها و مقاصد گردشگری خبری نبود. اما دومین جلد با عنوان «رویای سفر، ایتالیا» زمانی در دستان مخاطب قرار می‌گیرد که چندی‌ست از شدت پاندمی کرونا کاسته و شر این ویروس از سر مردمان جهان و از سر سفرهاشان کم شده است. 

در یازده فصل مندرج در این کتاب، گردشگران ایرانی خواننده‌ی روایت‌های دلنشینی از جغرافیا و تاریخ ایتالیا و هنرهای مختلف اعم از معماری، نقاشی، موسیقی، سینما و ادبیات این سرزمین خواهند بود؛ با اهمیت مُد و پوشاک آشنا خواهند شد، طعم خوراک آن را خواهند چشید و از جشن‌ها و رویدادهای فرهنگی این کشور مطلع می‌گردند. 

در ادامه روابط ایران و ایتالیا از منظر اسطوره و ادبیات مورد توجه قرار خواهد گرفت و شرحی از روابط سیاسی و تجاری، مذهبی و فرهنگی این دو کشور به میان خواهد آمد. هم‌چنین جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و ناملموس مرکز، شمال و جنوب ایتالیا به تصویر کشیده خواهد شد. رُم، فلورانس، پیزا، ونیز، میلان، بولونیا، تورینا، ورونا، جنوا، ناپل، لچه و پالرمو تنها برخی از شهرهای مقصد در این کتاب هستند. 

با مطالعه‌ی راهنمای گردشگری در ایتالیا به سهولت می‌توان در جاده‌ی رؤیایی سفر به جذابترین نقاط این کشور قدم گذاشت. 

مرور شیرین تاریخ هنر این کشور رویارویی با نمادهای متعدد بر هر دست‌ساخته را شگفت‌انگیز خواهد کرد. از یک سو آشنایی با مشاهیر، لذت آشنایی با دستاوردهایشان را افزون می‌سازد و تجربه‌ی طعم و بوی انواع خوراک، همواره مزه‌ی سفر را به خاطر مسافر می‌آورد. از سوی دیگر مطالعه‌ی این کتاب برای گردشگر، شانس حضور در رویدادهای دلخواه در مقصد را به ارمغان خواهد آورد. 

اگر شما هم به روابط متعدد ایران و ایتالیا در دوره‌های مختلف تاریخی علاقه‌مندید فصل هشتم این کتاب را از دست ندهید. 

فصل‌های نهم تا یازدهم شما را برای پرسه در شهرهای مختلف مرکز، شمال و جنوب ایتالیا هدایت می‌کنند. شناسایی محله‌ها، رازهای پشت پنجره‌های هر محله، معرفی موزه‌ها و ابنیه‌ی تاریخی و مراکز فرهنگی و مناسب‌ترین زمان بازدید از آن‌ها در این فصول میسر می‌شوند. راهنمای نویسنده در هر بخش، شما را با مناسب‌ترین کافه‌ها، رستوران‌ها، بازار محلی و مراکز خرید، وسایل حمل و نقل، مراکز تفریحی و مسیرهای پرسه‌زنی نیز آشنا خواهد کرد. 

بدون شک شناخت تنوع و تمایز سه بخش مختلف جغرافیایی این کشور و دریافت نقش این اجزا در چیستی آن، جز با سفر آگاهانه و مسئولانه‌ی گردشگران کنجکاو مقدور نخواهد شد. 

با طراحی‌های اینفوگرافیک در این کتاب، اطلاعات تکمیلی قابل دریافت است. 

هم‌چنین امکان مسیریابی بالغ بر ۱۸۰ مقصد در سه منطقه‌ی جغرافیایی مختلف در کتاب «رؤیای سفر، ایتالیا» از طریق تکنولوژی QRcode فراهم شده‌است. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز