خبرگزاری کار ایران

| 02:07   
کد خبر : ۱۳۸۴۱۱۶
معاون صنایع دستی کشور در دیدار با معاون اقتصادی ایالت چواش روسیه:

صنایع دستی ایران تنوع فوق العاده ای برای گردشگران روسی دارد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در دیدار با ماکسیم کازلوف معاون اقتصادی ایالت چواش روسیه بر مراودات در حوزه فرهنگ و هنر میان دو کشور تاکید کرد.

صنایع دستی ایران تنوع فوق العاده ای برای گردشگران روسی دارد

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی و ماکسیم کازلوف معاون اقتصادی ایالت چواش روسیه، عصر شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ در محل وزارت میراث فرهنگی دیدار و درباره زمینه‌های همکاری بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

در ابتدا جلالی ضمن خوشامدگویی به مهمانان و با تاکید بر نقاط اشتراک ایران و روسیه در حوزه منابع طبیعی و مردم شناسی گفت: امیدواریم در حوزه فرهنگ و هنر مراودات بیشتری با کشور روسیه داشته باشیم.

وی افزود : میراث مشترک یکی از نقاط مهم هم جوشی فرهنگی ایران و روسیه بوده و با گذشت زمان شاهد اشتراک در حوزه مراودات گردشگری و صنایع دستی (نساجی و رودوزی های سنتی) میان دو کشور هستیم.

معاون صنایع دستی کشور بیان کرد: صنایع دستی ایران تنوع فوق العاده ای برای گردشگران روسی دارد و تقویت مراودات بین المللی آغازی برای معرفی و عرضه صنایع فرهنگی میان ایران و روسیه خواهد بود.

جلالی ضمن اعلام آمادگی ایران برای برگزاری رویدادهای مشترک در حوزه تخصصی صنایع دستی در کشور روسیه و ایالت چواش افزود: ایجاد اتاق فرهنگی و برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی با محوریت نقاط مشترک فرهنگی ایران و روسیه گامی موثر در حوزه مراودات فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استفاده از زبان ترکی در ایالت چواش، استان های ترک زبان ایران ظرفیت مناسبی در جهت مراودات هیات های تجاری میان دو کشور خواهند داشت.

ماکسیم کازلوف ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: مردم ایران بسیار مهمان نواز، خون گرم و احساسی هستند.

وی ادامه داد: ایالت چواش نقاط مشترک زیادی در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن برای همکاری با ایران دارد و در همین راستا اجازه ایجاد اتاق بازرگانی با ایران توسط رئیس ایالت صادر شده است.

کازلوف افزود: گردشگری نقطه عطف مراودات بین المللی و فرهنگی میان ایران و روسیه بوده و برای گسترش آن نیاز به شناسایی بیشتر جاذبه های توریستی و ظرفیت های فرهنگی ایران برای معرفی به گردشگران روسی داریم.

وی ضمن استقبال از معرفی صنایع دستی ایران در اماکن تجاری ایالت چواش گفت: در مهرماه سال جاری نمایشگاه بین المللی ایران و روسیه برگزار می شود که فرصت مناسبی برای عرضه و معرفی محصولات و صنایع فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

کازلوف خاطرنشان ساخت : در حال حاضر ۲۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه های ایالت چواش مشغول تحصیل هستند و با برگزاری جشن در عید نوروز فرهنگ و تمدن ایران را به شهروندان روسی معرفی می کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز