کد خبر: 1329135 A

«وابل» به خانواده می‌پردازد/ فیلم با سرمایه بخش خصوصی ساخته شده است

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «وابل» به کارگردانی تورج اصلانی در سانس سوم روز نهم جشنواره در پردیس سینمایی ملت با حضور سپهر سیفی (تهیه‌کننده) و آزاده زارعی (بازیگر) برگزار شد.

«وابل» به خانواده می‌پردازد/ فیلم با سرمایه بخش خصوصی ساخته شده است

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ابتدای این نشست سپهر سیفی اظهار داشت: اصلانی برای آماده کردن فیلمش در بخش بین‌الملل درگیر کار بود و در ترافیک قرار گرفت و نتوانست در این نشست حضور داشته باشد.

سیفی افزود: ما در سینما همیشه دنبال این بودیم که حرکتی نوآورانه انجام دهیم و همیشه سعی کردیم فیلم‌ها خاص باشند و حرفی برای گفتن داشته باشند. احساس کردیم وابل هم چنین ویژگی دارد، ما سناریو را انتخاب کردیم و بعد به دنبال کارگردان رفتیم که آقای اصلانی را انتخاب کردیم.

وی افزود: سناریو به خانواده می‌پردازد و معضلی خانوادگی را مطرح میکند که برای ما اهمیت داشت. ما خلا پرداختن به این مسائل را احساس کردیم و به سراغ این فیلم رفتیم. در نهایت امروز بحث خانواده یک بحث جهانی است و فیلم‌های اینچنین هم اگر درامی در خود داشته باشند می‌توانند برای مخاطب جذاب باشند.

در ادامه این نشست آزاده زارعی اظهار داشت: وابل برای من بسیار جذاب بود، وقتی فیلمنامه را خواندم آنقدر برای من کشش داشت که من را جذب کرد و بعد نقش نسرین بود که نظرم را جلب کرد.

وی افزود: سن کاراکتر اصلا به من نمی‌خورد، من تجربه مادر شدن را نداشتم، فرهنگ نسرین با من متفاوت بود و این نقشی بسیار چالش‌برانگیز بود. خیلی از سختی‌های کار در تصویر مشخص نیست. در این فیلم چالش جالبی داشتیم و دیالوگ‌ها در لحظه عنوان می‌شد.

سیفی اظهار داشت: فیلم به هیچ وجه آپارتمانی نیست، سعی شده که یک تجربه جدیدی خلق کنیم. بحث طراحی صحنه فیلم هم خلاقانه است و ما بحث مسکن را وارد لوکوموتیوهای قطار کردیم و یک ناهنجاری را نه به شکل سیاه‌نمایی بلکه به شکل منتقدانه‌ای مطرح کردیم. فیلم به صورت صد در صد خصوصی واقعی ساخته شده و ما در تمام این سالها هدفمان این بوده که فیلم درستی را تحویل دهیم. اول به فیلم و ماهیت آن فکر کردیم و گیشه در اولویت نبوده است. هدف ما این است که در حوزه فرهنگ اتفاقاتی را رقم بزنیم که بتوانیم به آن افتخار کنیم.

وی افزود: اگر فیلم درست ساخته شود و در پخش هم خوب پیش برود می‌تواند موفق باشد. مردم کمی با سینما قهر کرده‌اند و سعی داریم با اینگونه فیلمها که نقد دارند آشتی بین مخاطب و سینما ایجاد کنیم و رونق به سینما برگردد.

در ادامه آزاده زارعی گفت: من اینجا برای احترام به اصحاب رسانه، فیلمی که بازی کردم و احترام به فرهنگ و هنر حاضر شده‌ام. من فکر میکنم نسرین نقش قابل قبولی است و خودم از آن راضی هستم. این نقش به شدت سخت بود، زنی که میخواست مستقل باشد و زنی قوی بود. زنانی چون او در سرزمین ما کم نیستند و امیدوارم داوران به آن توجه داشته باشند.

سیفی در ادامه اظهار داشت: سینما نیمتواند همیشه مثبت و شاد باشد. سینما میتواند فضایی را نشان دهد که نقد به وجود بیاید. اگر بخواهیم نقد را زجرآور بدانیم پس هیچوقت نباید نقد کنیم. 

وی افزود: فیلم هزارتو و رد کارپت را که ساختیم خیلی فروش خوبی داشتند. ما به گیشه هم فکر کردیم ولی برایمان حتما حضور در جشنواره‌های خارجی نیز مهم بوده است.

این تهیه‌کننده اظهار داشت: در این فیلم بحرانی به وجود می‌آید، در آن سیل یک سری انسان بی‌خانمان می‌شوند، تغییر موقعیتی ایجاد می‌شود و آدم‌ها تلاش می‌کنند که مشکل حل شود.

وی در پایان درباره بازی نوید پورفرج گفت: نوید خیلی خوب بازی کرد و ما سعی کردیم بهترین انتخاب‌ها را داشته باشیم و از طرفی در دیگر نکات نیز این تلاش را داشتیم که انتخاب‌های خوبی صورت بگیرد. ما سعی کردیم فیلم را به جشنواره برسانیم و بعد از جشنواره تغییراتی خواهیم داشت.

انتهای پیام/
وابل
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر