خبرگزاری کار ایران

شهردار شیراز مطرح کرد؛

ایجاد و افزایش ظرفیت‌های گردشگری در مسیر رودخانه چنارراهدار شیراز

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۲۷۲

شهردار شیراز از طراحی بوستان و مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی درراستای ایجاد ظرفیت‌های گردشگری در مسیر رودخانه چنارراهدار در محور جنوبی این کلان‌شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدحسن اسدی طی بازدیدی نیم‌روزی از تعدادی پروژه‌های شهری در محورهای جنوبی و شمالی این کلان‌شهر، روند اجرای آن‌ها را بررسی کرد.

شهردار شیراز در بازدید از پروژه‌های در حال اجرا در مسیر رودخانه چنارراه‌دار اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که در جنوب این کلان‌شهر و در اطراف این رودخانه است، پروژه‌های زیادی برای مسیر اطراف رودخانه برنامه‌ریزی و طراحی‌شده است.

اسدی گفت: در مسیر رودخانه چنارراهدار بوستان‌های خوبی تعریف که شامل مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی است که از سال‌های قبل شروع‌شده ولی به‌ نوعی در ابتدای راه هستیم.

وی با تصریح بر ظرفیت‌های متنوع گردشگری در شیراز تصریح کرد: افزایش ظرفیت‌های تفریحی خواسته مردم شیراز و هم موضوعی اولویت‌دار و حائز اهمیت برای مدیریت شهری است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز اضافه کرد: در ارتفاعات (بام شیراز) نیز مسیر دوچرخه‌ سواری و پیاده‌ روی دیده‌ شده است.

به گفته شهردار شیراز؛ در راستای افزایش سرانه گردشگری این کلان‌شهر، اتصال چمران شمالی به جنوبی توسط "مسیر زندگی" در نظر گرفته‌ شده که از خیابان‌های شهید کسایی و شهید رمضانی شروع و به چمران جنوبی- شمالی و ارتفاعات ختم می‌شود.

اسدی ابراز امیدواری کرد: بخشی از این پروژه‌ها در سال جاری به بهره‌برداری و بخش‌های دیگر آن در سال‌های آتی به بهره‌برداری و مورد استفاده عموم مردم شهر شیراز و گردشگران قرار گیرد.

این مقام مدیریت شهری شیراز گفت: طبق برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری شیراز برای امسال و سال آینده پروژه‌هایی به‌صورت بسته و برنامه‌های راهبردی عملیاتی تعریف‌شده که شامل حدود ۵۰ پروژه اولویت‌دار است که در صورت اجرا و افتتاح آن‌ها، اتفاقات خوبی در این کلان‌شهر رقم می‌خورد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز