خبرگزاری کار ایران

| 14:28   
کد خبر : ۱۳۸۹۰۷۱
استاندار فارس:

ابعاد مختلف حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) در دست بررسی است

استاندار فارس گفت: ابعاد مختلف حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) از سوی دستگاه‌های امنیتی کشور به دقت در دست بررسی است.

 ابعاد مختلف حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) در دست بررسی است

به گزارش ایلنا، محمد هادی ایمانیه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: در همین راستا شاهد حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی و ساخت خارجی مجلس و وزیر کشور در شهر شیراز بودیم.

وی ادامه داد: بحث شناسایی و اقدامات پیشگیرانه در زمینه اهداف و اقدامات تروریستی عمدتا وظیفه اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه و اطلاعات انتظامی است.

ایمانیه اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات بین دو حادثه حرم مطهر شاهچراغ (ع)  ۱۹۶ تروریست تکفیری بازداشت و یا معدوم شدند و کلیدی‌ترین عنصر پشتیبانی عملیات تروریستی اخیر و مرتبط مستقیم با سرکردگان داعش دستگیر شد.

استاندار فارس گفت: چنین حوادث تروریستی در هر کجای دنیا ممکن است اتفاق بیافتد اما مهم این است که هرکس در حد توان و مقدورات و وظیفه خود عمل کند که در جریان این حادثه باوجود اینکه یکی از خادمین و یکی از نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند و چند تن نیز مجروح و مصدوم شدند اما نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در شناسایی سایر عوامل و خنثی سازی بسیاری از عملیات ها و توطئه ها زحمت خود را کشیده و موفق عمل کرده‌اند.

ایمانیه افزود: اقدام به موقع نیروهای امنیتی سپاه در حرم موجب شد که این فرد تروریست که به سمت صحن حرم در حرکت بود مسیر خود را به سمت شرق حرم تغییر دهد و در آنجا بود که یکی از نیروهای خدماتی با شجاعت تمام و در قامت یک قهرمان ملی ظاهر شد و این فرد را زمین گیر کرد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد وضع نسبت به حادثه تروریستی سال گذشته متفاوت بود اما نواقصی هم وجود دارد که توسط نیروهای امنیتی در دست بررسی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز