کد خبر: 667251 A

یک مقام وزارت خارجه آمریکا:

معاون رییس اداره امور آسیای مرکزی و غربی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران از عدم تمایل آمریکا به اعطای معافیت به هند از تحریمهای ایران و روسیه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از «ایندیا تودی»، روز گذشته ایالات متحده اعلام کرد که هیچ تصمیمی دال بر اعطای معافیت به هند برای خرید سامانه‌های اس-۴۰۰ از روسیه یا ادامه عملیات استراتژیک در بندر چابهار گرفته نشده است.

بر اساس این گزارش، «آلیس ولز» معاون رییس اداره امور آسیای مرکزی و غربی وزارت خارجه آمریکا در یک گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگاران گفت: آمریکا هیچ تصمیمی در مورد اس-۴۰۰ نگرفته اما آمریکا مساله سابقه روابط هند با روسیه در حوزه دفاعی را درک می‌کند.

وی گفته ما به مذاکرات خود با هندی‌ها ادامه می‌دهیم و در حال کار روی پاسخگو کردن روسیه در مورد رفتارش هستیم.

«مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا گفته این تحریم‌ها روی کشورهایی مانند هند نباید تاثیر بگذارد. این تحریم‌ها برای تاثیر‌گذاری بر روسیه طراحی شده است.

وی در مورد اعطای معافیت از تحریم‌ها گفت: هیچ تصمیمی دال بر اعطای معافیت یا تعلیق تحریم‌ها گرفته نشده است و هیچ کشور خاصی در قانون ذکر نشده و باید این مساله  مورد به مورد بررسی شود.

هند در خصوص ایران و ادامعه فعالیت در بندر چابهار با آمریکا مذاکراتی داشته است.

«ولز» گفته تا امروز، آمریکا توصیه‌هایی را به هند داشته و گفته از همه کشورها انتظار دارد واردات نفتشان  از ایران را در اسرع وقت به صفر برسانند. 

تحریم های آمریکا علیه ایران توسعه بندر چابهار رابطه ایران و هند ایندیا تودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر