خبرگزاری کار ایران

| 06:10   
کد خبر : ۶۳۰۸۷۴
/روز قدس؛ نماد استقامت/

طنین ندای آزادی قدس در سراسر کشور/ حضور چشمگیر مردم و مسئولان در حمایت از فلسطین + تصاویر

مراسم روز جهانی قدس در سراسر ایران و سایر کشورهای اسلامی برگزار شد.

طنین ندای آزادی قدس در سراسر کشور/ حضور چشمگیر مردم و مسئولان در حمایت از فلسطین + تصاویر

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مراسم روز جهانی قدس امسال در سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی برگزار شد.

ساعت ۱۳:۳۷/ هاشمی: ملت ایران لحظه‌ای از دفاع از ملت فلسطین غافل نخواهند شد

سید حسین هاشمی قائم مقام وزیر کشور در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس و در جمع خبرنگاران درباره ناامنی‌های پیش آمده در مرزهای شمال غرب کشور گفت: الحمدالله تمامی مرزهای کشور در امنیت کامل است و ما هیچ مشکل خاصی در این حوزه نداریم و جمهوری اسلامی ایران از امن‌ترین کشورهای منطقه است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمائی روز قدس امسال گفت: حضرت امام با نامگذاری روز قدس یک آینده نگری بی‌نظیر انجام دادند. مسلمانان بخصوص مردم فلسطین علیرغم تمام فشارها پیروز میدان مبرازه با رژیم صهیونیستی و حامیان او خواهند بود و جمهوری اسلامی پیشگام این میدان است.

وی درپایان تاکید کرد: دولت و ملت ایران لحظه ای از دفاع از ملت فلسطین غافل نشده‌اند و نخواهند شد.

1

ساعت ۱۳:۲۳/ حضور بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم روز قدس

بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم روز قدس حاضر شد.

یاسر هاشمی، مادر خود عفت مرعشی را در این راهپیمایی همراهی می‌کرد.

ساعت ۱۳:۳۴/ حیدری: همواره آماده مقابله با رژیم صهیونیستی هستیم

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه راهپیمایی روز قدس و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز همگی آمده‌ایم شعار مرگ بر اسراییل و مرگ بر استکبار سر دهیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر از بین رفتن اسراییل در ٢٥ سال آینده گفت: ما فرمایشات رهبر انقلاب را در نیروی زمینی ارتش به صورت یک روز شمار در آورده‌ایم و اعتقاد داریم هر روز که می گذرد یک روز از از عمر اسراییل کم می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: انشا الله با پای کار آمدن همه ملت مسلمان و اقتداری که دنیای اسلام بدست آورده است، رژیم صهیونیستی کمتر از ٢٥ سال آینده از بین خواهد رفت.

حیدری با بیان اینکه فلسطین پاره تن اسلام است، گفت: کمک‌های ما به آنها مادی و معنوی بوده است و ما همواره آماده مقابله با رژیم صهیونیستی هستیم.

9

ساعت ۱۳:۱۱/ مصلحی: آمریکا در حال فروپاشی است

حجت‌الاسلام مصلحی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، گفت: آمریکایی‌ها روحیه استکباری دارند و با این دنباله‌روی که از صهیونیست‌ها دارند، رئیس‌جمهورهای آمریکایی یکی از بدهکاری‌های سنگینشان به اسرائیلی‌ها است.

وی افزود: اگر تاملی در گذشته بکنیم می‌بینیم هر کدامشان در هر مقطعی بخشی از خواسته‌های صهیونیست‌ها را عملی کرده‌اند، اوباما به نحوی و قبل‌تر از آن هم به طرق دیگر انجام داده‌اند و ترامپ هم  انتقال سفارت را انجام داد.

وزیر پیشین اطلاعات گفت: می‌توان گفت در تشکیلات آمریکایی چون عقبه آن‌ها صهیونیست‌ها هستند این حرکت انجام می‌شود اما ما در بخش‌های مختلف به دشمن و کسی که عناد و دشمنی‌اش با دین و انقلاب مبانی است باید حواسمان باشد.

وی با بیان این پرسش که چرا دشمنی آن ها مبنایی است، گفت: انقلاب مرکزیت آنها را هدف قرار داده است. انقلاب مسیری را می‌رود که این مسیر انتهایش قطعا نابودی استکبار است، تعارف هم نداریم. آمریکا با همه ادعاهایی که دارد و برخی به عنوان کدخدا و استکبار مطرحش می‌کنند در حال فروپاشی است. منشا این فروپاشی انقلاب است و آنها هم می‌دانند و به همین خاطر هم کینه آن را به طور سنگین دارند، باید حواسمان باشد که به این دشمن اعتماد نکنیم.

ساعت ۱۳:۰۵/ ابوترابی‌فرد: شاهد اراده ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین مادری‌ خویش هستیم

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران با آرزوی پیروزی ملت فلسطین بر رژیم جعلی صهیونیستی، اظهار کرد: مراسم امسال روز قدس با حضور و مشارکت مردم مسلمان جهان و کشورهایی از جمله ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن و سراسر دنیای اسلام و به ویژه سرزمین فلسطین راه را برای خلق اقتداری دیگر و پیروزی بزرگی برای ملت شجاع فلسطین هموار خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: امروز راهپیمایی روز قدس همراه شده است با راهپیمایی بزرگ ملت بزرگ غزه با عنوان راهپیمایی بازگشت و این حرکت عظیم که امام راحل انتظار آن را داشتند، آغاز شده است و ما شاهد اراده و عزم ملت فلسطین بربازگشت به سرزمین مادری‌ خویش هستیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که امروز رژیم جعلی صهیونیستی از شرق، غرب، شمال و جنوب خود را در چنگال قدرتمند ملت قهرمان فلسطین و دنیای اسلام مشاهده می‌کند، اظهار کرد: از شرق شاهد شلیک دهها فروند موشک به اهداف نظامی این رژیم هستیم و امنیت دروغین سرزمین‌های اشغالی مورد تهدید جدی قرار گرفته است.

ابوترابی‌فرد در پایان گفت: امیدواریم راهپیمایی روز قدس راه را برای پیروزی ملت فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغالی فراهم کند.

ساعت ۱۲:۵۵/ فرمانده ناجا: هیچ مورد انتظامی و امنیتی در راهپیمایی امسال نداشتیم

سردار حسین اشتری در پاسخ به این سوال که آیا موارد امنیتی گزارش شده است یا خیر، گفت: بحمدالله در اقصی نقاط کشور مراسم روز جهانی قدس به خوبی و باشکوه برگزار شده است و هیچ مورد امنیتی و انتظامی هم نداشتیم.

وی گفت: جمعیت حاضر که از ساعات اولیه صبح در اقصی نقاط کشور برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس حاضر شده‌اند بیانگر لبیک مردم به مقام معظم رهبری و انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی است.

اشتری در خصوص حضور مردم در خصوص پیام حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: پیام مردم استقامت در مقابل استکبار و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اتحاد در مقابل دشمن است.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آ‌مریکا از انتقال سفارتش به بیت المقدس  چه اهدافی را دنبال می‌کرده است، توضیح داد: این اقدام آمریکا کاملا محکوم است و همه دنیا نیز آن را محکوم کرده‌اند و حتما آمریکا نمی‌تواند در مقابل جامعه جهانی مقاومت کند و باید برگردد.

سردار اشتری تاکید کرد: قدس متعلق به مسلمانان و متعلق به فلسطینیان است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بهتر نیست ایران روابطش با اسرائیل را عادی کند، پاسخ داد: قطعا استکبار جهانی و رژیم کودک کش به دنبال استعمار همه کشورهاست و بعد از پیروزی انقلاب نیز مخالفت شدیدی با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی داشته و ما تا آخر نیز علیه اسرائیل خواهیم ایستاد.

ساعت ۱۲:۴۰/ حضور فرزند رهبر انقلاب در راهپیمایی روز قدس

حجت‌السلام سید مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر انقلاب در راهپیمایی روز قدس حاضر شد. 

3

7

5

6

سردار سرلشکر محمد باقری، سردار سرلشکر حسن فیروزآبادی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، عباس آخوندی، حسین شریعتمداری، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، علی‌اکبر صالحی، محسن رضایی، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، حجت‌الاسلام موحدی کرمانی، جمشید انصاری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، حجت‌الاسلام محمد محمدی ری‌شهری، سردار اشتری، علی مطهری، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، حجت‌الاسلام علی فلاحیان، سید محمدعلی افشانی، محمدرضا عارف، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، قاضی صلواتی، حسینعلی امیری، اسحاق جهانگیری، پرویز فتاح، سردار حسین دهقان، سردار رادان و عباس صالحی از دیگر مسئولان حاضر در مراسم راهپیمایی روز قدس تهران هستند.

11

12

7

6

5

4

2

1

ساعت ۱۲:۲۴/ آملی لاریجانی: تا زمانی که مردم متحد باشند، آمریکایی‌ها راه به جایی نخواهند برد

آیت الله صادق آملی لاریجانی با حضور در راهپیمایی روز قدس در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به  انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به شهر قدس و موج اعتراضی که در کنار نوار مرزی غزه ایجاد شده ، حضور مردم راهپیمایی روز قدس چه تاثیری دارد؟ گفت: بحمدالله حضور گسترده ، حماسی و پرشکوه مردم را هم در کشور خودمان داریم و هم در همه ملت های مسلمان.

وی افزود: این حضور گسترده یک پیام مهمی دارد؛  کشورهای سلطه خصوصا آمریکایی ها و صهیونیست ها گمان می کنند با  انتقال یک سفارت خانه به بیت المقدس می توانند یک حکومت غاصب کودک کش را تثبیت کنند و در طول این هفتاد سال آنها مظالم بسیاری هم بر مردم فلسطین وارد کرده اند و هم بر امت اسلامی، اما این حضور گسترده نشان می دهد که تثبیت در کار نیست.

وی ادامه داد: تا زمانی که مردم بیدارند و بصیرند آنها نمی‌توانند کاری انجام دهند و ما مطمینیم این عزم راسخ مردم و این حضور  گسترده در جای جای دنیا از ناحیه امت اسلامی و خصوصا ملت بیدار و هوشیار ما این غده سرطانی هر چه زودتر از صحنه تاریخ حذف شود و حذف شد.

وی افزود: شکوه حضور مردم اقتدار و وحدت امت اسلامی را نشان می‌دهد تا وقتی که این طور در صحنه هستند امریکایی ها و اذنابشان در منطقه  هیچ کاری نمی توانند کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این یک پیام دیگر هم حضور مردم دارد و ان این است که در این زمان که امریکایی ها دایما کشور ما را تهدید می کنند و مردم مقتدر و بصیر با تحریم ها تهدید می کنند این حضور نشان می دهد که مردم در صحنه اند و از این حرفها نمی هراسند و صحنه خارج نمی کنند و تا زمانی که این اتحاد هست  امریکایی ها راه به جایی نخواهند برد و این مردم در صحنه اند و از این حرف‌ها نمی هراسند و این ملت تسلیم نمی شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و کشورهای سلطه ممکن است برخی حکام فاسد این کشورها را بتوانند به همکاری بخوانند ولی ملت‌ها تسلیم نمی‌شوند و از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کنند و ما مطمینیم که این کشور جعلی صهیونیستی غاصب کودک کش از صحنه تاریخ محو خواهد شد

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولت های اسلامی چه قصوری کردند که ما همچنان شاهد اشغال فلسطین هستیم؟ افزود: اگر می گذاشتند مردم حرف خودشان را بزنند و اگر حکام غاصب  برخی کشورهای اسلامی سرسپردگی نشان نمی دادند این همه مردم مسلمان با این همه امکانات عظیم شاید می توانستند کشور غاصب را برکنند  ولی ما امروز می بینیم که  سران کشورهای فاسد خیانت می کنند و با امریکایی ها سازگاری می کنند ولی آینده از ان ملت هاست و این حکام فاسد فرعون های زمانند و بزودی برخواهند کند.

ساعت ۱۲:۲۰/ عارف: رمز پیروزی ما وفاق و همبستگی ملی است/ مطالبات معیشتی با جدیت بیشتری پاسخ داده شود

محمدرضا عارف در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر ضرورت انسجام و گفت‌و گوی ملی در وضع کنونی اقتصادی کشور به جای تخریب گفت: بحث اصلی ما همیشه وفاق و همبستگی ملی بوده است. رمز پیروزی ما  در صحنه‌های داخلی پاسخ به مطالبات مردم و وحدت بوده است.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من بر این باورم که مطالبات مردم، به خصوص مطالبات اقتصادی، معیشت و اشتغال جوانان باید با جدیت بیشتری پیگیر شود. در عین حال مردم ما نشان دادند که ظرفیتی فراتر از پرداختن به مسائل اقتصادی خودشان دارند. قدس یک مساله ارزشی برای ما است. این روز میثاق مردم ما برای آزادسازی قدس شریف بوده است.

ساعت ۱۲:۱۵/ مطهری: انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس موجب تلاش بیشتر مسلمانان برای کمک به فلسطین شد

علی مطهری در گفت‌وگو با ایلنا درباره انتقال سفارت آمریکا به تل آویو گفت: هدف آمریکا از این امر کاملا مشخص است او می‌خواهد امنیت اسرائیل را حفظ کند و اسرائیل را مشروعیت ببخشد. در حالی که این کار هیچ تاثیری ندارد و اتفاقا تاثیرات معکوس خواهد داشت و موجب می‌شود مردم دنیا تلاش بیشتری برای کمک به فلسطین بکنند.

وی در پاسخ به این سوال که در شرایطی که آمریکا درصدد افزایش فشار به ایران است و از برجام هم خارج شده چه ضرورت‌هایی وجود دارد که این مسائل دستاویزی برای تخریب یکدیگر نشود، گفت: همیشه در چنین مواقعی مردم ایران متحدتر می‌شوند و همچنین موجب این می‌شود که مردم در راه و اهداف خود مصمم‌تر باشند. لذا این گونه اقدامات همواره تاثیرات معکوس داشته است. 

24

22

21

20

19

18

17

16

15

 ساعت ۱۱:۵۹/ حضور معاون اول قوه قضاییه در راهپیمایی روز قدس​

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه به خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوست.

ساعت ۱۱:۵۷/ فتاح: مقاومت نقشه آمریکا را به باد داد​

پرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: آمریکا با این کار می‌خواست زهر خود را بریزد اما هیچ خللی در مقاومت ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: مقاومت در حال حاضر از گذشته جسورتر و پرشورتر شده است و علیه رژیم صهیونیستی قیام کرده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این کار آمریکا یک شیطنت بود، خاطرنشان کرد: آمریکا با این کار می‌خواست روال را عوض کند اما به هیچ جا نرسیده و بعد از آن دیدیم که انتفاضه چه قیامی کرد و نقشه آنها را بر باد داد.

وی ادامه داد: دنیا نیز به جز خواص و دوستان آمریکا هیچ توجهی به این اقدام آمریکا نکرده و ملت‌ها اجازه نخواهند داد که آمریکا از این اقدامش بهره ببرد.

ساعت ۱۱:۵۴/ سردار رادان: انتقال سفارت آمریکا، روند نابودی اسرائیل را تسریع می‌کند​

سردار احمدرضا رادان رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر این‌که آمریکا در انتقال سفارت خود به بیت المقدس چه اهدافی را دنبال می‌کرده است، گفت: باور قلبی من این است که آمریکا با این خطای بزرگی که انجام داده هم اسرائیل را به سمت نابودی نزدیک‌تر کرده و هم نشان داد که از جهت سیاسی هیچ عمق و فهم سیاسی ندارد. 

وی ادامه داد: طبیعی است که امروز همه مردم مسلمان جهان این واقعیت را می‌فهمند که شعارهای بشر دوستانه آمریکا طبل توخالی بوده و هیچ ارزشی نداشته است.

این مقام عالی انتظامی خاطرنشان کرد: انتقال سفارتخانه ثابت کرده است که تنها چیزی که برایش ارزش قائل نیست خون مسلمان‌ها، راه مسلمان‌ها و اراده‌ مسلمان‌ها است.

سردار رادان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه با توجه به اینکه آمریکا از برجام خارج شده و ما را با تحریم‌های جدید روبه‌رو کرده است، چقدر لازم است مسئولان سیاسی کشور باهم اتحاد داشته باشند، پاسخ داد: من در ابتدا از شما می‌پرسم که آیا آمریکا در برجام بوده است که از برجام خارج شود؟ این امری است که باید به آن توجه شود. اما نکته مهم این است که امروز مسئولان ما بیشتر از گذشته می‌فهمند که نباید به آ‌مریکایی‌ها و خارجی‌ها اعتماد کنند. آن کاری که می‌شود برای اعتلای انقلاب و پیشرفت کشور کرد، حضور مردمی و باور مردم خودمان است.

ساعت ۱۱:۴۹ / حضور احمدی‌نژاد در راهپیمایی روز قدس

محمود احمدی‌نژاد امروز با حضور در راهپیمایی قدس از محل تقاطع خیابان انقلاب و حافظ وارد جمعیت شد. 

ساعت ۱۱:۴۷ / سردار دهقان: انتقال پایتخت اسرائیل هزینه زیادی برای سران آن خواهد داشت​

سردار دهقان، مشاور نظامی رهبر انقلاب در راهپیمایی روز جهانی قدس در خصوص وضعیت اسرائیل در جهان امروز گفت: آمریکا با همکاری اسرائیل و کشورهای مرتجع منطقه حرکت جدیدی را برای تثبیت اسرائیل آغاز کرده است.

وی ادامه داد: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس یکی از همین اقدامات است اما به طور حتم مسلمانان جهان اجازه نخواهند داد که این گونه اقدامات جهت تثبیت اسرائیل صورت بگیرد. اگر بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تثبیت شود کشتار عظیمی به راه خواهد افتاد ضمن آنکه ملت ما و دیگر کشورهای آزاده جهان این پیغام را به سیاستمداران انتقال داده‌اند که این امر هزینه زیادی خواهد داشت.

ساعت ۱۱:۴۳/ صالحی: از صدور مجوز فیلم‌ها و کتاب‌هایی با موضوعات روز قدس و انقلاب حمایت می‌کنیم

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: متاسفانه مردم فلسطین امروز مورد ظلم و ستم قرار می‌گیرند و راهپیمایی روز قدس نماد مبارزه با ظلم و ستم و حمایت از مظلوم است.

وی با اشاره به اینکه بیش از هفت دهه از ظلم به مردم فلسطین می‌گذرد و چهار دهه است که مردم ایران با شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهند که از این مردم مظلوم دفاع می‌کنند، ‌گفت: حضور مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نشان از یک حقیقت دارد و آن مبارزه با یک دروغ بزرگ به نام اسرائیل است. اسرائیل و رژیم صهیونیستی یک کشور دروغین است و حضور ما در این راهپیمایی نشان از دفاع از قبله اول مسلمانان است.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی پیرامون حمایت‌های وزارت ارشاد از آثاری که در حوزه فیلم و کتاب درباره روز قدس منتشر می‌شوند، گفت: قطعا ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثاری که با محوریت انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، روز قدس و مبارزه با استکبار منتشر می‌شود حمایت ویژه می‌کنیم.

وی ادامه داد: تلاش داریم که هم در سیر صدور مجوز و امور اداری و هم در بحث حمایت‌های مختلف مالی و فکری از آثاری که به موضوع روز قدس و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌پردازند بیشتر حمایت شود.

ساعت ۱۱:۳۰/ توزیع برگه‌هایی علیه لایحه FATFT کنوانسیون پالرمو و لایحه تامین مالی تروریسم

از حواشی مراسم روز قدس امسال توزیع برگه‌هایی است که در آن با نوشت مطالبی علیه لایحه FATFT کنوانسیون پالرمو و لایحه تامین مالی تروریسم در این رابطه به مجلس هشدار داده شده است.

همچنین برخی راهپیمایان پلاکاردهایی در دست دارند که طبق آن خواستار استیضاح طرح ۲۰۳۰ هستند. این در حالی است که این طرح مدت‌هاست متوقف شده است.

13

14

12

11

10

ساعت ۱۱:۲۶/ مقیمی: همگان کمک کنند که ملت مظلوم فلسطین به سرزمین اصلی خود بازگردند

محمدحسین مقیمی در جمع راهپیمایان روز قدس، اظهار کرد: در شرایط فعلی نیاز است تا همگان کمک کنند که ملت مظلوم فلسطین به سرزمین اصلی خود بازگردند.

وی در ادامه افزود: امام خمینی (ره) جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نام‌گذاری کرد تا مسلمانان از مردم فلسطین حمایت کنند.

استاندار تهران در پایان بیان کرد: پیام روز قدس اعلام همبستگی مردم جهان با مردم مظلوم فلسطین است و امسال باید این مراسم باشکوه‌تر برگزار شود.

9

8

7

ساعت ۱۱:۲۵ / نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا

 «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام»، «هم غزه هم لبنان جانم فدای قرآن»، «نه سازش نه تسلیم نه عهد با آمریکا» و «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» از دیگر شعارهای حاضران در مراسم روز قدس امسال است.

ساعت ۱۱:۱۷ / حضور هادی خامنه‌ای در راهپیمایی

حجت‌الاسلام  سید هادی خامنه‌ای از تقاطع خیایان ۱۶ آذر در جمع راهپیمایان روز قدس حاضر شد.

5

1

2

3

4

6

ساعت ۱۱/ رئیس‌مجلس به جمع مردم پیوست

علی لاریجانی رئیس مجلس از تقاطع میدان انقلاب به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست. لاریجانی قرار است در این مراسم سخنرانی کند.

راهپیمایی‌کنندگان با آتش زدن پرچم اسرائیل و آمریکا و زیر پا گذاشتن تصاویر ترامپ و نتانیاهو انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دادند.

26

25

24

23

22

21

ساعت ۱۰:۵۰/ حضور استاندار تهران در جمع راهپیمایان

محمد حسین مقیمی استاندار تهران لحظاتی پیش از محدوده پل کالج در جمع راهپیمایان روز قدس و جمعی از فرماندهان ناجا هم از نخستین افرادی بودند که خود را به جمع راهپیمایان روز قدس رساندند.

آذر منصوری و جمعی از اعضای از حزب اتحاد ملت ایران از نخستین کسانی بودند که در راهپیمایی امروز حضور یافتند. 

20

19

18

17

16

ساعت ۱۰:۴۵ / نمایش همبستگی ایرانیان در دفاع از مردم فلسطین

راهپیمایان روز قدس شعارهایی همچون «جهاد هر مسلمان مبارزه با شیطان»، «تفرقه و اختلاف پیروی از شیطان است»،  «ما مرد میدانیم، پاینده می‌مانیم»، «رهبر اگر فرمان دهد ، جان را فدایش می‌کنیم»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»، «ملت ما بیدار است از آمریکا بیزار است»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود» همستگی خود را در حمایت از مردم فلسطین به نمایش گذاشتند.

15

 

11

10

9

8

ساعت ۱۰:۳۰ / آغاز راهپیمایی

مردم سراسر کشور از دقایقی قبل از ساعت آغاز راهپیمایی با حضور در مسیرهای اعلام شده همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کردند.

 مراسم روز قدس همزمان با تهران در بیش از ۹۰۰ شهر کشور از مساجد و میادین اصلی آغاز شده است.

راهپیمایان طبق روال هر سال با درست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران نیز سیداحمد خاتمی است و ویژه برنامه‌های ستاد نماز جمعه تهران از ساعت ۱۱:۳۰ آغاز می‌شود.

1

1

2

3

از ۵ هزار و ۳۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار حاضر در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال، ۱۶۰ نفر از رسانه‌های خارجی در این مراسم حاضر هستند.

راهپیمایی قدس ۹۷ در تهران از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه از ده مسجد به سمت دانشگاه تهران و میدان انقلاب برگزار شد.

index

4

مسیرهای راهپیمایی در تهران به این شرح است:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب،‌دانشگاه تهران

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی(قلعه مرغی)،‌خیابان قزوین، خیابان کارگر،‌ میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره۳: مسجد دارالسلام،‌ میدان منیریه، خیابان ولیعصر، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره۴: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب،‌دانشگاه تهران

مسیر شماره۵: مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، میدان توحید،‌خیابان آزادی،‌میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره۶: مسجد حضرت مهدی(عج)،‌خیابان ستارخان،‌میدان توحید،‌ خیابان توحید،‌ خیابان آزادی، میدان انقلاب،‌ دانشگاه تهران

مسیر شماره ۷: مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولیعصر(عج)،‌بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۸: مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقیه،‌خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب،‌ دانشگاه تهران

مسیر شماره۹: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۱۰: مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تهرانسر،‌بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری،‌خیابان آزادی،‌خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز