کد خبر: 622764 A

سالاری خبر داد؛

چهار تشکل اصلاح‌طلب به عنوان اعضای جدید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب شدند.

به گزارش ایلنا، در جلسه روز یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که به ریاست دوره‌ای حزب همبستگی ایران اسلامی برگزار شد، چهار تشکل اصلاح‌طلب به عنوان اعضای جدید این شورا انتخاب شدند.

محمد سالاری، قائم مقام حزب هبستگی ایران اسلامی که این حزب ریاست دوره‌‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را برعهده دارد با اعلام خبر فوق گفت: در جلسه روز یکشنبه مورخ بیست و سوم اردیبهشت ماه، چهار تشکل شامل انجمن پیشرو اصلاحات به دبیرکلی علی صوفی، حزب وحدت و همکاری ملی به دبیرکلی محمدرضا راه چمنی، مجمع زنان اصلاح‌‌طلب به دبیرکلی زهرا شجاعی و انجمن تولیدگرایان ایران به دبیرکلی علی ظفرزاده به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درآمدند.

وی ادامه داد: درخواست عضویت این احزاب مربوط به یک یا چند سال قبل بود که پس از طی فرایندهای قانونی و تطبیق با شاخص‌‌‌های شورای هماهنگی، در کمیته سیاسی بررسی شد و پیشنهاد کمیته سیاسی مبنی بر اضافه شدن این تشکل‌‌‌ها در جلسه روز یکشنبه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و در نهایت مورد قبول اعضا قرار گرفت.

سالاری توضیح داد: بنابر آیین‌‌‌‌نامه مصوب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، احزابی که به عضویت شورا پذیرفته می‌‌شوند ابتدا به مدت یکسال به عنوان عضو ناظر محسوب می‌‌‌شوند و پس از گذراندن دوره نظارت، عضویت آنان مجددا مورد بررسی قرار گرفته و پس از رای‌‌‌‌گیری مجدد، در صورت موافقت دوسوم اعضاء به عنوان عضو دائم انتخاب می‌‌شوند.

وی افزود: البته در شورای هماهنگی نظراتی مبنی بر اینکه دوره نظارت احزاب به کمتر یا بیشتر از یکسال تغییر یابد وجود دارد که در جلسات آتی این موضوع به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر