خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

پرونده شکایت از مطهری، وکیلی و نعمتی بخاطر دیدار با خاتمی مختومه شد

asdasd
کد خبر : ۴۶۹۵۷۸

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه هیات رسیدگی به تخلفات هیات رییسه مجلس به‌منظور بررسی حضور مطهری، وکیلی و نعمتی در دیدار اعضای فراکسیون امید با سیدمحمد خاتمی، از مختومه شدن این پرونده با رای اعضای هیات رسیدگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، در حالی که بررسی شکایت تعدادی از نمایندگان از سه عضو هیات رییسه مجلس به‌دلیل دیدار با حجت‌الاسلام خاتمی در دستور کار نشست صبح امروز هیات رسیدگی به تخلفات اعضای هیات رییسه قرار گرفته بود، این هیات شکایت مطرح شده را وارد نداست و اعلام کرد که این نمایندگان مرتکب هیچ تخلفی نشده‌اند.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی که نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: عزت‌الله یوسفیان‌ملا به‌عنوان رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس، شکایت ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس از علی مطهری، بهروز نعمتی و محمدعلی وکیلی را مورد بررسی قرار داد و با تشکیل جلسه در هیات نظارت بر عملکرد هیات رییسه، این شکایت را وارد نداست.

به گفته این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در این جلسه علی مطهری، محمدعلی وکیلی و بهروز نعمتی از خود دفاع کردند و در حالی که از ۳۰ نفر نماینده معترض نیز تنها دو نفر حضور پیدا کرده بودند، نهایتاً پس از بحث و بررسی موضوع از اعضای هیات رای گیری به عمل آمد که ۱۶ نفر اعلام کردند که این سه عضو هیات رییسه تخلفی مرتکب نشده‌اند.

او تاکید کرد که تنها سه نفر در رای خود اعلام کردند که مطهری وکیلی و نعمتی به‌خاطر دیدار با محمد خاتمی مرتکب تخلف شده‌اند و این درحالی بود که این دو نفر نیز که یکی از آن‌ها شاکی و دیگر متشاکی بوده، حق رای نداشته‌اند و بدین ترتیب این پرونده مختومه شد.

به گزارش ایلنا، چندی پیش سیدجواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مشهد با تهیه نامه و جمع‌آوری امضاء از تعدادی نمایندگان به‌خاطر دیدار سه عضو هیات رییسه مجلس با حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی علیه این نمایندگان شکایت کرده بود که درنهایت این پرونده مختومه شد. همچنین مجتبی ذوالنوری نیز شکایتی مشابه تنظیم کرده بود که به گفته برخی از امضاءکنندگان، نامه اولیه که برای امضاء به آن‌ها تحویل شده، با آن‌چه در ادامه تقدیم هیات رسیدگی به تخلفات هیات رییسه مجلس شد، متفاوت بود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز