کد خبر: 320762 A

نجفی:

آژانس طبق حقایق گزارش دهد نه اطلاعات کذب

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس تاکید کرد: انتظار داریم آژانس همانطور که اطلاعات گذشته برنامه هسته‌ای کشورمان را ارائه کرده‌ایم، گزارشی مبتنی بر حقایق ارائه کند نه بر اساس اطلاعات دروغی که برخی کشورهای غربی علیه کشورمان می‌دهند.

آژانس طبق حقایق گزارش دهد نه اطلاعات کذب

به گزارش ، رضا نجفی نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: انتظار داریم آژانس همانطور که اطلاعات گذشته برنامه هسته ای کشورمان را ارائه کرده ایم، گزارشی مبتنی بر حقایق ارائه کند نه بر اساس اطلاعات دروغی که برخی کشورهای غربی علیه کشورمان می دهند.

نجفی در حاشیه نشست مشترک سفرای ایران در خارج از کشور با مسئولان سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی درباره فرایند گزارش دهی آژانس برای بستن پرونده پی‌ام‌دی گفت: طبق نقشه راه همکاری ایران و آژانس، اقدامات کامل را انجام دادیم و آژانس 15 اکتبر بیانیه ای صادر و اعلام کرد که ایران همه اقدامات را انجام داده است.

وی افزود: از این مرحله به بعد آژانس شروع به نگارش گزارش برای ارزیابی نهایی خواهد کرد که البته ما جلسه ای به عنوان جلسه جمع بندی قبل از انتشار گزارش خواهیم داشت و پیش بینی می شود که گزارش آژانس اوایل آذر منتشر شود.

نجفی اضافه کرد: در این جلسه آخرین نکات را با آژانس بررسی خواهیم کرد و گزارش باید زمینه را فراهم کند تا قطعنامه کشورهای 1+5 در جلسه فوق العاده شورای حکام در 24 آذر ارائه شود.

نماینده کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: طبق برجام این کشورها متعهد هستند که قطعنامه‌ای با هدف بستن موضوعات گذشته مربوط به پی‌ام‌دی ارائه کنند.

وی گفت: همانطور که در نامه رهبر معظم انقلاب ذکر شده یکی از شروط اجرای اقدامات کشورمان به ویژه درباره رآکتور اراک و تبادل سوخت، بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی است.

نجفی افزود: این مرحله، مرحله مهمی است و پیش بینی می کنیم که گزارش آژانس ارائه و این پرونده بسته شود.

انتهای پیام/
رضا نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر