خبرگزاری کار ایران

عضو کمیسیون برجام در گفت‌وگو با ایلنا:

اگر به اجماع نرسیم، ناچاریم دو گزارش به مجلس بدهیم

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس گفت: اگر اجماع حاصل نشد و دو دیدگاه موجود در یک گزارش نگنجید، علی‌القاعده هر تیمی گزارش خود را تقدیم مجلس خواهد کرد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با تاکید بر تلاش کمیسیون برجام برای ارائه یک گزارش به صحن،‌ اعلام کرد: همانطور که پیش از این نیز گفته‌ بودم٬ ما تمام تلاش خود را برای ارائه یک گزارش به صحن علنی مجلس انجام خواهیم داد اما اگر دو طیف شدیم و به اجماع نرسیم، لاجرم ناچار به انتشار دو گزارش خواهیم بود.

نماینده مردم کاشان اضافه کرد: به‌گمان من ارائه دو گزارش از یک کمیسیون به‌هیچ عنوان به صلاح نیست و حتماً می‌بایست بر سر یک گزارش به اجماع برسیم٬ اما بی‌شک این گزارش باید حقیقتاً‌ اجماعی باشد و نظر همه اعضا در آن بازتاب یابد و اگر این اجماع حاصل نشد و دو دیدگاه موجود در یک گزارش نگنجید، علی‌القاعده هر تیمی گزارش خود را تقدیم مجلس خواهدکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اهمیت تدوین گزارش نهایی کمیسیون برجام، یادآور شد: نمایندگان و مردم باید به گزارش نهایی توجه کنند و مهم چگونگی تدوین این گزارش است که ممکن است در این مرحله دیدگاه‌های مختلف لحاظ شود.

وی در توضیح علت بی‌اطلاعی برخی از اعضای کمیسیون برجام از برخی خبرهای داخلی کمیسیون ازجمله ارسال نامه زاکانی به صالحی، اظهار داشت: این اتفاق از اشکالات واردی است که در کمیسیون وجود دارد.

منصوری آرانی در پایان تصریح کرد: علی‌القاعده رئیس کمیسیون باید گزارش‌ تصمیم‌های کمیسیون را به همه اعضا اعلام کند و متن گزارش‌ها را در اختیار همه اعضای کمیسیون بگذارد و اتفاق‌ها و تصمیم‌های کمیسیون را اعلام کند٬ اما بعضاً این‌گونه عمل نمی‌شود که این مسئله یکی از ضعف‌های کمیسیون برجام است.

کد خبر : ۳۰۶۶۲۰