کد خبر: 272407 A

بعیدی‌نژاد:

ایلنا: رییس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران گفت از روز گذشته - چهارشنبه - نگارش متن برجام - برنامه جامع اقدام مشترک - شروع و نحوه ادامه کار مشخص شده است.

به گزارش ایلنا، حمید بعیدی نژاد نتیجه دو دور مذاکره در روز چهارشنبه با هیات اروپایی در وین را تشریح کرد و گفت: از صبح بررسی ها را شروع کردیم و از بعدازظهر هم یک جلسه میان آقایان عراقچی و تخت روانچی با خانم هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد و یک جلسه هم با حضور کارشناسان برگزار و عملا از امروز تدوین متن آغاز شد.

وی در این باره که نگارش متن از چه بخشی شروع شده، گفت: این جزییاتی است که در ذیل مذاکرات مطرح است. به هرحال تدوین متن آغاز شده و صبحت هایی هم شده که تا حدی کار به چه صورتی تداوم پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بعیدی نژاد در پاسخ به این سوال که موضوع تحریم ها در دستور اصلی این دور از مذاکرات قرار دارد یا خیر، افزود: طبیعتا به دلیل انکه بخشی از مباحث تحریم ها باید جزیی تر و برای ما روشن تر شود که روند لغو تحریم ها در جزییات چگونه خواهد بود طبیعتا در دستور کار ما قرار دارد . انتظار داریم جزییات بیشتری از این موضوع مشخص و تدوین شود چون اولویت اصلی ماست.

سیدعباس عراقچی مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 مجید تخت‌روانچی حمید بعیدی‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر