خبرگزاری کار ایران

وکیلی پس از ثبت نام در انتخابات:

این کشور نیاز به شعار عدالت‌خواهی و رفتار نمایشی برای در کنار مردم بودن ندارد

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۹۴۵۷

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این کشور نیاز به شعار عدالت‌خواهی و رفتار نمایشی برای در کنار مردم بودن ندارد؛ بلکه نیاز به شنیدن، فهمیدن و دخیل کردن آن‌ها در امور با هر طرز تفکری و به معنای واقعی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی وکیلی پس از ثبت نام در انتخابات با حضور در جمع خبرنگاران گفت:  درود میفرستم برروان پاک امام راحل و ارواح طیبه شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و گرامی میدارم یاد و و خاطره  شهدای غزه و رفح و شهدای خدمت را . مردم عزیز ایران!  همه می‌دانیم که تا کجا غرق در مسئله‌ایم و مسائل تا کجا گریبان ایران را گرفته است. افق نامعلومِ حل مسئله نیز امید را دُرّ نایاب ساخته است.

وی با بیان اینکه نرخ استهلاک از نرخ سرمایه گذاری پیشی گرفته و کشور روز به روز کلنگی تر می شود، گفت:  اما چه باید کرد؟ مگر از سیاست، خلق امکان در شرایط امتناع را انتظار نداریم‌؟  مردم عزیز ایران!  میدانم خسته از تقلای اصلاح و تمنای تغییر هستیم. درگذشته منابع تصمیم سازبودند اما امروز تصمیمها منابع سازهستند. بدیهی است که روزنه اصلاح صرفا با چند تصمیم خردمندانه گشوده می شود. تصمیم درست یعنی انتخاب درست، تصمیم درست یعنی درس گرفتن ازگذشته و دورشدن ازشعار، تصمیم درست یعنی نه گفتن به همه مسیرهای امتحان شده و بی نتیجه.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این کشور نیاز به شعار عدالت‌خواهی و رفتار نمایشی برای در کنار مردم بودن ندارد؛ بلکه نیاز به شنیدن، فهمیدن و دخیل کردن آن‌ها در امور با هر طرز تفکری و به معنای واقعی دارد.

وی ادامه داد: باید با انقلاب در نظام اداری از وضعیت هزینه ساز  عبور کرد. باید ایران را از خطر نابود شدن زیست پذیری اش نجات داد. باید علم و عالِم را با سیاست و قدرت آشتی داد و زمینه واگذاری قدرت به متخصصان را تامین کرد. اداره غیرتخصصی و توسط غیرمتخصصان باعث تحمیل هزینه های گزاف حکمرانی به این کشور شده است. باید نشاط سیاسی به کشور برگردد تا انگیزه مشارکت در اداره کشور ایجاد شود که دیگرشعرا نسرایند که "دیریست طفلی بنام شادی گم شده است". مسائل کشور در حدی است که جز با مشارکت همه گروه ها حل شدنی نیست.

وکیلی تاکید کرد: بر این اساس، پا به عرصه رقابت گذاشتم، نه با شعار خاصی - که سال‌هاست مردم گوششان از شعار پر شده است. تا منابع ملی و ظرفیت‌های موجود نه به دست عده‌ای خاص که برای همه مردم باشد و ایران برای همه ایرانیان باشد. آمده‌ام تا در سیاست خارجی عقلانیت حاکم باشد و توازن دیپلماسی و میدان در جهت منافع ملی و اقتصادی برقرار شود.

وی افزود: آمده ام تا رییس جمهور تمام مردم آنگونه که هستند باشم نه آنگونه که می پسندیم باشند. کشورگرفتارناترازی های زیادی ازجمله آب، بنزین، گاز، برق شده است ولی مهمترین ناترازی که عامل همه ناترازیها وعدم تعادلهاست، موضوع ناترازی درمدیریت کشور میباشد.

این نامزد انتخابات گفت: تناسب شغل با شاغل را درتخصیص مدیریت به مدیران موفق را رعایت نکردیم وقتی کشور گرفتار چالش و یا ابرچالش میباشد باید ابرمدیر اعم ازمرد یا زن برای آن چالش انتخاب شود. نظام تصمیم ساز و تصمیم گیر در کشور تابع کیفیت چینش مدیران و منابع انسانی است.

وی افزود: بدلیل بی توجهی به این مهم مطابق سندچشم انداز که کمتر از یکسال آن باقی است بنابود به نرخ رشد ۸ درصد وتورم کمتر از هشت درصد و نرخ بیکاری به کمتر از هشت درصد برسیم اهدافی که برغم امکان تحقق ولی همچنان روی کاغذ باقی است آمده ام تا با رفع ناترازی میان شغل و شاغل و تخصص، گام اول در حل سایر ناترازی ها و ابرچالش ها را برداریم.

وکیلی خاطرنشان کرد: آمده ام تا با تقویت قدرتِ جامعه، میان قدرت و جامعه توازن ایجاد کنیم. توازنی که عامل تنظیم رفتار حاکمان است. آمده ام تا با تشکیل دولت نخبگان زمینه تولید راه حل باشیم و با احیای دولت قانون، زمینه ساز تنظیم و تادیب قدرت شویم.آمد ه ام تا جوانان دیارم با اتکا به نیروی پرقدرت خود جوانی کنند و حدیث جوانی از دیگران نشنیده باشند.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز