خبرگزاری کار ایران

دعوت استانداران سراسر کشور از مردم برای مشارکت در انتخابات

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۳۸۱۹

استانداران سراسر کشور امروز پنجشنبه با انتشار پیام‌ها و مصاحبه‌هایی ضمن قدردانی از تلاش همه دست‌اندرکاران و فعالان عرصه برگزاری انتخابات، از ملت ایران اسلامی دعوت کردند فردا با حضور در پای صندوق های رای، حماسه ای دیگر را در مقابل چشم جهانیان خلق کنند.

به گزارش ایلنا، استانداران ضمن اعلام فراهم بودن شرایط برای برگزاری انتخاباتی در شان ملت ایران، تاکید کردند: ملت با حضور حماسی و آگاهانه خویش پرچمدار و طلایه‌دار مشارکت خواهند بود و موجبات اقتدارو امنیت هرچه بیشتر کشور و یاس و ناامیدی دشمنان ایران اسلامی را رقم خواهند زد.

گزارش های دریافتی از روابط عمومی استانداری های سراسر کشور نشان می‌دهد شور و شوق قابل توجهی در اقصی نقاط ایران اسلامی برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری فراهم شده است .

بارش باران و برف در اقصی نقاط ایران و در آستانه برگزاری انتخابات موجب نشاط و شادی بیشتر مردم به خصوص روستاییان شده و نزول برکت و انتخابات محور بحث و گفت وگوهای محافل مردمی و خانواده‌هاست.

استانداران و مسوولان امر نیز گزارش داده اند شرایط لازم از جمله در مناطق صعب العبور و برف گیر برای حضور مردم در شعب اخذ رای فراهم شده است و همه دستگاه ها تا زمان اعلام نتیجه انتخابات در آماده باش کامل بسر می برند.

استانداران در این پیام ها که در آستانه دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، صادر کرده اند، خطاب به دست اندرکاران اجرایی و نظارتی انتخابات، بر برگزاری انتخابات براساس ۴ راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت تاکید کردند. 

استانداران همچنین، هیات های بازرسی را جهت نظارت بر اجرای دقیق قانون و جلوگیری از هرگونه تخلف انتخاباتی فراخوانده و به هیات های اجرایی نیز آخرین تذکرات را جهت پیش بینی های لازم برای روز رای گیری ابلاغ کردند. 

در همین حال، مقام های محلی اعم از ائمه جمعه، مسئولان اجرایی و شخصیت های برجسته در سطح استان ها و شهرستان ها نیز طی روزهای اخیر مردم را جهت شرکت گسترده و همه جانبه در پای صندوق های رای فراخوانده اند.

زمان تبلیغات نامزدان انتخابات از ساعت ۸/۰۰ صبح امروز به پایان رسیده و ساعت ۸/۰۰ صبح فردا رای گیری در سراسر کشور آغاز می شود و ساعت ۱۸/۰۰ رای گیری به پایان می‌رسد و در عین حال، امکان تمدید رای‌گیری وجود دارد.

براساس قانون جدید انتخابات، رای‌دهندگان با ارائه هر یک از مدارک پنج‌گانه شامل شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت و گذرنامه می‌توانند رای بدهند و ضرب مهر در شناسنامه صورت نمی‌گیرد.

همچنین احراز هویت با کد ملی خواهد بود و البته اگر شناسنامه یا مدرک قدیمی باشد که کد ملی در آن درج نشده باید مدرکی که کد ملی در آن وجود دارد همراه رای‌دهنده باشد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز