خبرگزاری کار ایران

احمدیان در دیدار نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق:

در گسترش روابط با همسایگان هیچ محدودیتی قائل نیستیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۲۴۶۵۲

دبیر شورای عالی امنیت ملی، با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همه جانبه روابط و تامین نیازهای عراق به ویژه در حوزه فناوری‌های پیشرفته گفت: در گسترش روابط با همسایگان هیچ محدودیتی قائل نیستیم.

به گزارش ایلنا، محسن علی اکبر نامدار المندلاوی، نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق عصر امروز دوشنبه با علی اکبر احمدیان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره مسائل دوجانبه، آخرین تحولات منطقه و اوضاع غزه با او گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به عمق روابط دو کشور بر ضرورت گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی تهران - بغداد و رفع موانع موجود تاکید کرد.

احمدیان، با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همه جانبه روابط و تامین نیازهای عراق به ویژه در حوزه فناوری‌های پیشرفته گفت: در گسترش روابط با همسایگان هیچ محدودیتی قائل نیستیم.

احمدیان با تجلیل از مواضع صریح و ثابت عراق در محکومیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی و مقابله با جنایات این رژیم به ویژه قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با اشغالگران صهیونیستی و همچنین مصوبه مجلس عراق در اخراج نظامیان آمریکایی اظهار امیدواری کرد؛ خواست ملت عراق در کوتاه کردن دست بیگانگان از منابع مالی و اقتصادی عراق هر چه زودتر محقق شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تشکر از تلاش‌های دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مبارزه با تروریسم تصریح کرد: تبدیل توافق امنیتی میان ایران و عراق به قانون در پارلمان با توجه به ممنوعیت حمله به خاک کشورهای همسایه در قانون اساسی عراق، می‌تواند گام بسیار مهم و موثری در برقراری ثبات و امنیت پایدار در مرزهای دو کشور باشد.

احمدیان با تاکید بر تاثیر همکاری مجالس قانون‌گذاری ایران و عراق و سایر کشورهای اسلامی بر گسترش اقدامات و کمپین‌های پارلمانی علیه رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: قطع ارتباط با این رژیم و تحریم همه‌جانبه و مجازات جنایتکاران جنگی صهیونیستی باید از سوی مجالس کشورهای اسلامی پیگیری شود.

در این دیدار، محسن علی اکبر نامدار المندلاوی، نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق با اشاره به روابط گرم و دیرینه دو کشور ابراز داشت: مجلس و دولت عراق ضمن آمادگی کامل برای گسترش بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد موانع تجاری، مالی و اقتصادی میان دو کشور برطرف شود.

المندلاوی ادامه داد: ظرفیت‌های عراق و پارلمان این کشور با توجه به ریاست دوره‌ای مجلس عراق بر اتحادیه مجالس کشورهای عربی فرصت مغتنمی برای حمایت از آرمان ملت فلسطین است

نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق، قانون اخراج آمریکایی‌ها را خواسته بر حق ملت عراق برشمرد و بیان کرد و افزود: با قدرت اجرای کامل این قانون را پیگیری خواهیم کرد.

المندلاوی، با اشاره به پیروزی کشور سوریه بر تروریست‌های داعشی و بازگشت این کشور به اتحادیه عرب، هم‌گرایی و همکاری کشورهای منطقه در مقابله با تروریسم به ویژه رژیم تروریستی و تروریست پرور صهیونیستی را خواستار شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز