خبرگزاری کار ایران

| 06:20   
کد خبر : ۱۳۹۴۲۸۲
رئیس دیوان عالی کشور:

زیارت اربعین تیری است به سوی دشمنی که نمی‌تواند این حماسه بی‌نظیر را ببیند

رئیس دیوان عالی کشور در جلسه هیات عمومی حماسه اباعبدالله الحسین علیه السلام را یک حرکت جهانی خواند.

زیارت اربعین تیری است به سوی دشمنی که نمی‌تواند این حماسه بی‌نظیر را ببیند

به گزارش ایلنا،‌ حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه هیأت عمومی ضمن تسلیت ایام عزای اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی هستیم و عاشقان اباعبدالله در مسیر راهپیمایی به کربلا، این مراسم را با عظمت و شکوه برگزار می‌کنند. 

وی ادامه داد: پیام عالم‌گیر عاشورا را خاندان عصمت و طهارت حضرت زین العابدین علیه السلام و حضرت زینب (س) در مسیر کربلا به کوفه، کوفه تا شام و شام تا کربلا به همه عالمیان رساندند. 

حجت‌الاسلام منتظری افزود: هرچند دوران اسارت خاندان عصمت و طهارت کمتر از یک ماه بود، اما دوران اسارت آن‌ها تاریخ ساز شد و این خاندان در روز اربعین وارد کربلا شدند. 

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه اربعین از ویژگی خاصی برخوردار است به روایت مشهوری از امام حسن عسگری علیه السلام اشاره کرد و گفت: یکی از نشانه‌های ایمان مؤمن، زیارت اربعین است، به این ویژگی در سایر زیارات اشاره نشده است و این به دلیل اهمیت زیارت اربعین است. 

وی تصریح کرد: زیارت اربعین و پیاده رفتن به کربلا ریشه در تاریخ دارد و از اولین اربعین آغاز شد، هرچند در دوران حاکمیت صدام و حزب بعث اجازه چنین حرکتی به مردم داده نشد، اما بعد از فراهم شدن شرایط و زمینه حضور، شاهد هستیم که هر ساله عاشقان ابا عبدالله الحسین این مراسم را با عظمت و شکوه برگزار می‌کنند. 

رئیس دیوان عالی کشور خاطر نشان کرد: کسانی که عاشق امام حسین علیه السلام هستند حماسه اربعین را می‌آفرینند و عشق به اباعبدالله تنها اختصاص به شیعه ندارد و در دل همه انسان‌ها است، امام حسین علیه السلام نور خدا و سفینه النجاه است. 

حجت‌الاسلام منتظری با بیان روایاتی در خصوص اهمیت زیارت اربعین و سیدالشهداء علیه السلام تصریح کرد: زیارت اربعین تیری است به سوی دشمن که نمی‌تواند این حماسه بی نظیر را ببیند. 

وی ادامه داد: زیارت اربعین در شرایط کنونی حرکتی است در برابر آنچه که دشمن به دنبال محو آن است و رسانه‌های معاند و دشمن به خود اجازه نمی‌دهند حتی گوشه‌ای از این حماسه بی نظیر جهانی را نشان دهند، هرچند این حرکت عظیم بر کسی پوشیده نخواهد ماند. 

رئیس دیوان عالی کشور گفت: حماسه اباعبدالله الحسین علیه السلام یک حرکت جهانی است و زنده نگه داشتن یاد و خاطره عاشورا و اربعین ارزش فراوانی دارد و این زنده نگه داشتن کمک می‌کند این حماسه آسمانی نسل به نسل بین انسان‌ها منتقل شود و بشریت بتوانند از این مکتب نورانی درس چگونه زیستن و چگونه مردن را یاد بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز