خبرگزاری کار ایران

| 01:17   
کد خبر : ۱۳۹۱۶۹۴
معاون وزیر امور خارجه:

وزارت امور خارجه آماده کمک به تحکیم، ثبات و توسعه بازارهای صادراتی موجود است

نشست تخصصی توانمندی شرکت‌های تعاونی پیشران و صادرات محور به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.

وزارت امور خارجه آماده کمک به تحکیم، ثبات و توسعه بازارهای صادراتی موجود است

به گزارش ایلنا، به مناسبت هفته تعاون نشست تخصصی توانمندی شرکت‌های تعاونی پیشران و صادرات محور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میزبانی معاونت اقتصادی  وزارت امور خارجه برگزار شد.

در این نشست که نمایندگان تعاونی‌های سراسر کشور، رئیس اتاق تعاون کشور، رئیس بانک توسعه تعاون، مدیرعامل  بیمه تعاون و تنی چند از مدیران وزارت تعاون حضور داشتند، دیدگاه‌ها، محدودیت‌ها، ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش‌روی توسعه تعاونی‌ها در کشور پرداخته شد. 

در ادامه، مهدی مسکنی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش محوری تعاونی‌ها در اقتصاد دنیا خواستار همکاری همه جانبه نهادهای ذیربط در جهت گسترش حوزه نفوذ شرکت‌های تعاونی از طریق تسهیل قوانین صادراتی، گمرکی و بانکی شد و گفت: با وجود محدودیت‌های مختلف در حوزه تجارت و کار تولیدی در کشور طی دو سال گذشته شاهد رشد تعاونی‌ها در کشور بوده‌ایم.

در پایان، مهدی صفری، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ضمن تبریک هفته تعاون از عزم راسخ دولت سیزدهم برای ایجاد شغل و  توسعه تجارت از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی، انتقال تکنولوژی، ترانزیت کالا و صدور فناوری‌های دانش‌بنیان خبر داد. 

وی با اشاره به ظرفیت موجود در کشور، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، به روز بودن صنعت بسته‌بندی و توجه به بازارهای نوظهوری مثل کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین و استفاده از دانش و تجربه متخصصان در حوزه‌های مختلف علمی، صنعتی و مهندسی را از عوامل مهم در دستیابی به نتایج مطلوب در حوزه تعاونی‌ها دانست.

صفری افزود: وزارت امور خارجه آمادگی کمک به تحکیم، ثبات و توسعه بازارهای صادراتی موجود و جستجوی بازارهای جدید را دارد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

در بخش پایانی  نشست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اهدای لوح سفیر تعاون از خدمات و تلاش های دکتر صفری در این زمینه تقدیر و تشکر به عمل آمد .

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز