کد خبر: 1333045 A

با رای نمایندگان مجلس؛

سازمان صداوسیما مکلف به پخش اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات مجلس شد

نمایندگان مجلس صدا و سیما را مکلف به پخش برنامه های آگاهی بخشی و آموزش انتخاباتی را که وزارت کشور و یا هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان ضروری تشخیص می دهند، کردند.

سازمان صداوسیما مکلف به پخش اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات مجلس شد

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با ماده ۸ این طرح با ۱۵۶ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس ماده ۸ این طرح؛

ماده ۸- ماده (۱۴) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: 

ماده ۱۴- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف‌است به منظور ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه کردن آن در فرهنگ عمومی نسبت به تبیین جایگاه مجلس، وظایف نمایندگان و فرآیند انتخابات اقدام نماید و همچنین برنامه‌های آگاهی‌بخشی و آموزش انتخاباتی را که وزارت‌کشور یا هیأت‌ مرکزی نظارت شورای نگهبان ضروری تشخیص می دهند و نیز کلیه‌ اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های‌ مربوط ‌به انتخابات را از شبکه‌ سراسری یا محلی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش نماید.  

تبصره- وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلفند وظایف مقرر در این ماده را در برنامه های آموزشی و درسی خود قرار دهند.

انتهای پیام/
انتخابات مجلس شورای نگهبان صدا و سیما نمایندگان مجلس صداوسیما
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر