کد خبر: 1266050 A

شریعتی نیاسر مطرح کرد:

اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صرفا پنج درصد اهداف برنامه ششم توسعه در حوزه مهار گازهای فلر محقق شده است، از اعتراض نمایندگان به عملکرد وزارت نفت در این حوزه و پیگیری موضوع توسط کمیسیون خبر داد.

اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت

به گزارش ایلنا، مالک شریعتی نیاسر در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش درباره "آخرین وضعیت جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل" توسط مسئولان مربوطه وزارت نفت خبر داد و گفت: موضوع نخست جلسه امروز بررسی وضعیت گازهای فلر، مهار و استفاده آن‌ها در صنعت نفت و گاز بود که طبق گزارش مسئولان وزارت نفت، فقط پنج درصد اهداف برنامه ششم در این زمینه محقق شده است. 

وی ادامه داد: به همین دلیل عقب ماندگی بسیاری وجود دارد لذا این گزارش با اعتراض اعضای کمیسیون رو به رو شد و در نهایت مقرر شد؛ وزارت نفت اقدامات جدی‌تری را در این زمینه پیگیری کند و کمیسیون پیگیر این موضوع خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دوم جلسه در رابطه با "تحول دیجیتال در حوزه انرژی کشور" بود البته این مسئله در حوزه وزارت نفت بسیار جدی است چراکه باید اطلاعات دقیقی از وضعیت تولید و میترینگ نفت و گاز کشور داشته باشیم اما اکنون اطلاعات به صورت دستی ثبت می‌شود، ضمن آنکه حوزه حسابداری و هزینه‌کرد درآمدهای به دست آمده در صنعت نفت نیز باید به صورت یک سیستم بر خط و کاملا قابل رصد و کنترل برای نهادهای نظارتی ازجمله مجلس شورای اسلامی قابل دسترس باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز تکمیل نشده لذا انتظار می‌رود وزارت نفت -که در حوزه تولید و اقتصاد کشور پیشتاز است-  بتواند در زمینه حسابداری مالی و میترینگ نیز ضعف‌ها را جبران کند تا اطلاعات دقیق و کامل‌تری را در این حوزه داشته باشیم.

انتهای پیام/
کمیسیون انرژی مالک شریعتی مالک شریعتی نیاسر مالک شریعتی نماینده مردم تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر