کد خبر: 1046674 A

جلسه بررسی لایحه نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان‌ها با حضور رؤسای کانون وکلا دادگستری، نظام پزشکی، نظام مهندسی، کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت راه و شهرسازی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در جلسه‌ای با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور و رؤسا و نمایندگان کانون‌ها و سازمان‌های حرفه‌ای از جمله کانون وکلاء دادگستری، نظام پزشکی، نظام مهندسی، کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت راه و شهرسازی ممنوعیت استفاده غیر مسکونی از آپارتمان‌های با کاربری مسکونی موضوع «لایحه نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان‌ها» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه لعیا جنیدی به ضرورت به کارگیری دقت در فرآیند تصویب این لایحه اشاره کرد. زیرا، موضوع این لایحه دارای آثار اجتماعی، اقتصادی و حقوقی متعددی است که لازم است در ایجاد نظم و نظام حقوقی مربوط به آپارتمان‌ها و نیز نوع تأثیر آن بر حرفه‌ها توجه کرد.

وی به بیان مجموعه اقدام‌های این معاونت از ابتدای طرح لایحه مذکور در زمینه برخی از مواد پیشنهادی آن خصوصاً درخصوص آثار ممنوعیت بهره‌برداری از آپارتمان‌های دارای کاربری مسکونی برای شماری از حرفه‌ها مانند رسانه‌ها و مطبوعات، وکالت، پزشکی، سردفتری، دفاتر مهندسی و مانند آن‌ها و نیز مشکلات ناشی از پیش‌بینی شخصیت حقوقی مستقل برای ساختمان‌ها پرداخت.

جنیدی بر ضروری بودن تهیه و تدوین مجموعه ملاحظات و ابعاد ابهامات مربوط به لایحه مذکور و ارائه پیشنهادهای راهگشا در این زمینه از سوی همه سازمان‌های حرفه‌ای و تلاش همة بخش‌ها جهت برطرف ساختن چالش‌های آن تأکید کرد تا از این رهگذر موجبات حمایت بیشتر از جوانان این حرفه‌ها فراهم آید.

در این جلسه هر یک از اعضاء نقطه نظرات و چالش‌های مربوط به مجموعه حرفه خود در پرتو این لایحه را مطرح کردند.

انتهای پیام/
دولت کانون وکلا معاون حقوقی ریاست جمهوری لعیا جنیدی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان‌ها لایحه نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان‌ها کارشناسان رسمی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر