کد خبر: 164972 A

گزارش کامل ایلنا از میزگرد همایش دلواپسیم:

کوچک زاده: من درجلسه با وزیر اطلاعات گفتم که در کشور کودتا شده است و کسانی که مدعی رای ۵۰.۷ می باشند می خواهند در کشور کودتا کنند / ایزدی: اگر به حرف مردم ایران گوش ندهید پس از توافقنامه تان جوانانی درتهران هستند که اجازه حضور دوباره شما را به تهران نمی دهند.

میزگرد همایش دلواپسیم عصر امروز با حضور برخی از نمایندگان مجلس، رییس سابق سازمان انرژی اتمی، دیلپمات ها و برخی از اساتید دانشگاه برگزار شد.

پناهیان: مذاکراه‌ای که منجر به آسایش و رفاه مردم نشود محکوم به شکست است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام پناهیان در میزگرد همایش دلواپسیم که در نقد توافق نامه ژنو در سالن اجتماعات لانه جاسوسی برگزار شد، در مورد شرایطی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای باید از آن برخوردار باشد، گفت: طبیعتا چنین جلسه‌ای دو فایده اصلی دارد، فایده اول این است که از نمایندگان جمهوری اسلامی در مذاکره حمایت می‌شود، آن‌ها با پشتوانه نیروهای انقلابی است که می‌توانند درمذاکره موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه اگر افراد غیر انقلابی از مذاکره حمایت کنند آنگاه مذاکره کنندگان ما توفیقی در مذاکره به دست نخواهند آورد، ادامه داد: وزیر امور خارجه از شما متشکر خواهد بود که محکم به میدان آمدید و آن‌ها می‌توانند به این استحکام استناد و از حقوق ملت دفاع کنند.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر چنین حرکتهایی در دفاع از مذاکره برگزار نشود، نه تنها چرخ هسته‌ای کشور بلکه چرخه کارخانه‌ها هم از کار خواهد ایستاد.

پناهیان با تاکید براینکه مذاکره باید موجب رونق اقتصادی و عزت بیش از پیش ایران شود، اظهار کرد: مذاکره مانند جبهه و جنگ باید در خدمت نظام باشد، اما اگر بخواهد غربی‌ها را پر رو کند آنگاه قضاوت همه درمورد مذاکره این خواهدبود که بی‌ارزش بوده و دشمن را وقیح کرده است.

وی تصریح کرد: مذاکره‌ای که به تقویت جایگاه، بنیه اقتصادی و رفاه و آسایش مردم منجر نشود، محکوم به شکست است.

کوثری: مذاکره کنندگان هسته‌ای مانند رزمندگان از منافع ملی دفاع کنند

اسماعیل کوثری نیز دراین میزگرد در پاسخ به این پرسش که آیا شما به عنوان نماینده مجلس دلواپس منافع ملی هستید، گفت: ما مذاکره را هیچ‌گاه رد نمی‌کنیم، چراکه هم منطق داریم و هم می‌توانیم ثابت کنیم که در چارچوب npt مرتکب هیچ تخلفی نشده‌ایم. ما براساس چهارچوب آژانس حرکت کرده ومعتقدیم باید از حقوق هسته‌ای دفاع کنیم.

نماینده مردم تهران درمجلس مذاکره هسته‌ای با طرفهای غربی را در حقیقت یک نبرد دانست و گفت: در نبر د هشت ساله دفاع مقدس نشان دادیم زمانیکه امام خواستار شکست حصر آبادان برای احقاق منافع ملی شدند، نیروهای ما با کمبود امکانات توانستند حصر آبادان را بکشنند. در حال حاضر بحثهسته‌ای هم منافع ملی ماست و ما چیز زیادی از دنیا نمی‌خواهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در سال ۱۹۹۴ برای بار اول درخواست غنی سازی اورانیم ۲۰درصد را مطرح کردیم، ادامه داد: علیرغم درخواست کشور، طرفهای غربی کارشکنی کرده و این میزان از اورانیوم غنی سازی شده را در اختیار ما قرار ندادند. سال ۲۰۱۰ باز در خواست اورانیوم ۲۰درصد را مطرح کردیم اما آن‌ها بازهم این اورانیوم‌های غنی شده را در اختیار ما قرار ندادند، بر این اساس ما خود به دنبال غنی سازی رفتیم و در این کار موفق شدیم، هر چند که آن‌ها این مسئله را باور نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل اینکه غربی‌ها بار‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند، مقام معظم رهبری می‌گویند به آن‌ها اطمینان نداریم، ادامه داد: ما بار‌ها با اعضای تیم مذاکره کننده چه در وزارت خارجه و چه درمجلس شورای اسلامی جلسه گذاشتیم و اعلام کردیم که هرچند شما بحثمحدود کردن سانتریفیوژ و اضافه نکردن تعداد سانتریفیوژ‌ها را تصویب کرده‌اید، لااقل می‌آمدید تمام تحریم‌ها را بر می‌داشتید نه اینکه برخی از تحریم‌ها را در ارتباط با کشتیرانی و قطعات بر دارید. شما که قبول کردید غنی سازی ۲۰درصدر ا متوقف کنید حداقل تحریم بانک مرکزی و فروش نفت را آزاد می‌کردید، اما هیچ یک عملی نشد.

وی با اشاره به حضور مسولان بانک مرکزی درکمیسیون‌ها مجلس در دو هفته گذشته گفت: در گزارشی که مسئولان بانک مرکزی ارائه کردند گفتند با وجود اینکه چند قسطی پرداخت شده، اما ما نتوانستیم چیزی از آن برداریم. ما معتقدیم که چرا طرف غربی به هیچ یک از و عده‌های خود عمل نکرده است در اینجا به منافع ملی ما خدشه وارد شده است، تیم مذاکره کننده هسته‌ای که قرار است ۲۳ اردیبهشت ماه برای توافق نهایی با ۱ + ۵ جلسه برقرار کند، مانند رزمندگان بایداز منافع ملی دفاع کند.

نوبری: تیم مذاکره کننده ملی باشد نه باندی

ناصر نوبری نیز طی سخنانی در میزگرد همایش دلواپسیم خطاب به رئیس جمهور گفت: شما گفته اید منتقداتان شناسنامه تان را نشان بدهند و من هم می خواهم شناسنامه ام را نشان دهم.

وی ادامه داد من ۳۳ سال است دیپلمات هستم و انواع مسئولیتها را در وزارت خارجه در دولت های آقایان موسوی؛ هاشمی رفسنجانی؛ و خاتمی بر عهده داشتم، اما در زمان آقای احمدی نژاد از مسئولیت ها برکنار شدم.

این دیپلمات ارشد سایق کشورمان امروز با اشاره به نامه سرگشاده خود به رئیس جمهور در بحثتوافق ژنو اظهار داشت: تا این لحظه به نامه سرگشاده ام به رئیس جمهور که شانزده آذر بود هیچ یک از طرفین و مقامات حاضر نشد که متن را مورد مناظره و بررسی قرار دهیم و حال آنکه شما از حقوقدانان دعوت کرده اید و آنها حاضر نشده اند که توافق نامه را مورد بررسی قرار دهند.

نوبری با بیان این که من از رئیس جمهور می خواهم یک حقوقدان را برای مناظره با من برای نکات فنی توافق ژنو روبرو کند، تصریح کرد: من همان طور که گفته ام معتقدم هدف از توافق ژنو خشک کردن فن اوری هسته ای ایران است، چرا که غربی ها نمی توانستند همانند بلایی که بر سر کشور لیبی آورند؛ و فن آوری هسته ایش را کندند، فن آوری ما را هم بکنند بنابراین در دراز مدت استراتژی خشک کردن فن آوری هسته ای را دنبال می کند.

سخنگوی وزرات امور خارجه در دولت سازندگی افزود: طرفین مناظره اظهار می داشتند که هزینه هسته ای بیش از منفعت داشتن آن است.

آخزین سفیر ایران در جماهیر شوروی تاکید کرد: حال آقای رئیس جمهور! من شناسنامه ام را نشان دادم واز شما می خواهم که حامیانتان نیز شناسنامه شان را نشان بدهند؟ اینهایی که می گویند ما فن آوری هسته ای نمی خواهیم نماینده شما هستند و دیدگاه شما را بیان می کنند؟ و اگر نماینده شما نیستند جلوی آنهارا بگیرید.

وی با تاکید بر این که یک تیم فوتبال بخواهد به جام جهانی برود؛ بهترین بازیکنانش را گزینش می کند، افزود: تیم مذاکره کننده ما هم که قرار است سرنوشت چند سال ما را تعیین کند، آیا برای چینش آنها نیز بررسی انجام صورت گرفته است؟ چرا که ما نمی توانیم صبر کنیم که موافقت نامه ای امضا شود و صبر کنیم ببینیم که مثل لپ لپ و تحم مرغ شانسی چه چیزی از آن بیرون می آید.

این دیپلمات سابق خاطرنشان کرد: باید تیم مذاکره کننده مانند تیم ملی، ملی باشد و نه باندی و باید از همه نخبگان و جناحها در آن استفاده شود.

وی درباره فرد پیشنهادی اش برای اضافه شدن به تیم مذاکره کننذه ابراز داشت: من پیشنهادمی کنم معاون حقوقی تان خانم امین زاده؛ آقای سرمدی قائم مقام فعلی آقای ظریف؛ آقای دکتر سید محمد صدر که اصلاح طلب هستند و مشاور فعلی آقای ظریف هم هستند، آقای لواسانی و آقای حسین شیخ الاسلام که دبپلمات اصول گرا است اما حامی توافق ژنو و اقای ظریف است، به تیم مذاکره کننده اضافه کنیم که اینها همگی موافق دولت و توافق ژنو هستند.

نوبری با بیان این که بعضی از معاونین وزارت امور خارجه حتی از موافقت نامه ژنو نیز دفاع نمی کنند، تاکید کرد: موافقت نامه ای که بعضی معاونین وزیر امور خارجه از آن دفاع نمی کند، چه طور می توان به آن اعتماد کرد.

رییس سابق انرژی اتمی: جلیلی قهرمان هسته ای است / پیام مردم در عدم انصراف یارانه را بگیرید

فریدیون عباسی نیز در ادامه میزگرد همایش دلواپسیم گفت: هر کشوری می تواند موضوع و مبحثمحوری را انتخاب و حول آن پیشرفت کند.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که کشورهای پیشرفته به آن پرداخته اند موضوع هسته ای است که همه تخصص ها و علوم را در خود دارد.

معاون رئیس جمهور در دولت دهم با طرح این سوال که چرا پرونده ما به شورای امنیت رفت و تحریم شدیم، به گزارش آمانو در فوریه ۲۰۱۴ اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی غربی ها با موضوع هسته ای ما مخالفت کردند به ما نگفتند که چون پیشرفت می خواهید بکنید جلوتان را می گیریم و ما در اصل هم به دنبال کار آمدی نظام بودیم تا از این طریق آ رمانهای انقلاب اسلامی را صادر کنیم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان این که محصول این پرونده گزارش آمانو در گزارش ۶۵ صفحه و در سال ۲۰۱۱ به شورای حکام بود گفت: آمانو مدعی شد، ما منحرف شده ایم و ما ان گزارش را مبنای خوبی برای مذاکره می دانستیم تا به ابهامات آن در زمان آقای جلیلی جواب بدهیم، اما آنها می گفتند مابه شما مدارکی نمی دهیم.

عباسی با تاکید بر این که تیم مذاکره کننده درزمان آقای جلیلی قهرمانانه ایستاد، اذعان داشت: اگر بخواهیم عنوان قهرمان هسته ای را به کسی بدهیم؛ باید این عنوان به آقای جلیلی داد و این حرف من منبعثاز مشاهدات و همکاری ۵ ساله با تیم مذاکره کننده هسته ای بود. در آن زمان تیم هسته ای ما تمام منافع کشور را در نظر می گرفت تا تکلیفی اضافه نپذیزیم و منافع ملی را زیر پا نگذاریم.

وی با بیان این که در عنوان برنامه اقدام مشترک ژنو زیرکی صورت گرفته است، یادآور شد: بعد از این توافق دکتر صالحی یک توافق ۶ بندی و توافق ۷ بندی با آمانو امضا کرد، اما چه اتفاقی افتاد؟ این اتفاق این بود که در گزارش شماره ۱۰ سال ۲۰۱۴ آقای امانو ذکر کرده آنچه در گزارش ۲۰۱۱ بیان شده استقبال اعتبارند و ما پس از سه سال به مدارکی دست یافته ایم که ادعاهای ما را بیشتر تایید می کنند.

معاون رئیس جمهور در دولت دهم با تاکید بر این که من نمیدانم چه طور می شود. به توافق نهایی خودش بین بود، اذعان داشت: هرچه که تیم مذاکره کننده ما رشته کرده است آقای آمانو با گزارشهایش آنها را پنبه کرده است.

وی با تاکید براین که حماسه سیاسی سال قبل به دست یک جریان سیاسی خاص مصادره شده است؛ بیان کرد: آنها می گویند پیام انتخابات ۲۴ خرداد را بگیریم و ما هم می گوییم پیام را گرفته ایم اما شما هم پیام مردم در عدم انصراف از یارانه را بگیرید و توهم دانایی را رها کنید.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان این که آنها به منافع ملی حتی در حد فوتبال هم توجه نمی کنند، تاکید کرد: آنها یک توافق شتابزده را امضا کردند و این امضا کردن مثل کسی است که سنگی را به چاهی انداختند و حال باید عقلا فکر کنند که چه طور می شوند آن سنگ را از چاه بیرون آورد.

وی ادامه داد: آقای ظریف برای تحصیل به خارج رفتند. چرا آقار روحانی برای ادامه تحصیل به انگلستان رفتند؟ بیاید خوش بین باشیم، چون ما ازنظر علمی رشد نکرده بودیم. آنها به انجا رفتند اما چرا باید قدر این نعمت را که جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده است ناسپاسی کنیم. و جوانانمان را از پروژه های راهبردی که موجب تعمیق علم می شود محروم کنیم.

عباسی در پایان تصریح کرد: سانتریفیوژها دنیایی از علم هستند که اشتباه است چرخ آنها را با زندگی یکی بدانیم، چرا که چرخیدن آنها چرخ های اقتصاد را می چرخاند.

کریمی قدوسی: سید نصرالله در دیدار با کمیسیون امنیت ملی اشک می ریخت

محمد جواد کریمی قدوسی در ادامه میزگرد همایش دلواپسیم، در پاسخ به این سوال که چرا توافق نامه ژنو مورد نظارت دقیق مجلس قرار نگرفته است، اظهار کرد: یک بار دیگر مرور کنیم که مردم ولی نعمت انقلابند و بایستی زمانی که در جایگاه مسئولین مردم قرار گرفتیم، پاسخگوی این نعمت الهی باشیم.

نماینده مردم مشهد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته ای ابراز کرد: رهبری فرمودند با مذاکرات مخالفتی ندارم اما به آن خوش بین نیستم و فکر می کنم که هر اتفاقی که می افتد مردم باید آگاه باشند.

وی افزود: آقای روحانی چند روز پیش درصدا و سیما در پاسخ به این سوال که نسبت به مذاکرات خوشبین و یا بد بین هستید گفت: در دنیای سیاست خوشبینی و بد بینی معنا ندارد و باید واقع بین باشیم و با شناختی که از دنیا دارم می گویم بد بین نیستم.

کریمی قدوسی در و اکنش به این جملات رئیس جمهور اذعان داشت: به خاطر ندارم از اوایل انقلاب تاکنون رئیس جمهوری چنین در مقابل رهبری قرار بگیرد و اجازه چنین جسارتی به خود داده باشد.

حاضرین در همایش پس از سخنان کریمی قدوسی با فریاد " مرگ بر ضد ولایت فقیه "، " خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست " و " هیهات مناالذله " به آن واکنش نشان دادند.

نماینده مردم مشهد خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس باید جنس شان از جنس شما مردم باشد و آزادی باید آن آزادی باشد که شما با ۳۰۰هزار شهید آن را به این کشور موهبت فرمودید.

وی افزود: یکی از نمایندگان نطق ۳ دقیقه ای در مجلس بیان می کند و مذاکرات را نقد می کند، اما دولت از آن نماینده به خاطر اظهاراتش شکایت می کند و شورای عالی امنیت ملی در شکایت خود از این نماینده می نویسد که اظهارات این نماینده تضعیف تیم مذاکره کننده بوده است و رسانه هایی که این نطق را پوشش داده اند نیز بایدمورد برخورد قرار گیرند.

در ادامه این مراسم کلیپ نطق کریمی قدوسی در مجلس به نمایش گذاشته شد.

وی در آن کلیپ خطاب به تیم مذاکره کننده می گوید؛ چگونه زبان سه سانتی آن ها را به زبان ده متری تبدیل کردید و هر کس درمقابل آمریکا نایستد به خاک سیاه می نشیند فرقی نمی کند رئیس جمهور باشد یا هر مسئول دیگر.

نماینده مردم مشهد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دولت در و اکنش به رفتار مردم در خصوص مذاکرات سیاست را دنبال کرد، گفت: خالی کردن دل مردم و از بین بردن غیرت مردم و خواباندن این شیر از سیاستهای دولت بود، چون اگر این شیر بیدار شود آن توافق نامه را پاره می کند و بعد از این موافقت نامه ننگین بود که رئیس جمهور درخواست جشن ملی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: سیاست دولت جلوگیری از نقد توافق نامه بود و منتقدان را افرادی بی سواد، مخالفان بچه هایی درقیافه بزرگترها هستند و همچنین تندروها، افراطی ها قلمداد کردند.

وی خاطر نشان کرد: سیاست خزانه خالی است، ما باید با تعامل با دنیا مشکلات را حل کنیم برای خالی کردن دل مردم بود.

وی خطاب به حاضرین گفت: خبر دارید آقای سید حسن نصراله در دیداری که با اعضای کمیسیون امنیت ملی داشت اشک از چشمهایش جاری شد در آن زمان خود آقای ظریف در لبنان بود.

کریمی قدوسی تاکید کرد: خبر دارید روز سه شنبه آقای ظریف برای پاسخ به چهار سوال نمایندگان باید به صحن بیاید، خبر دارید آقای ظریف در پاسخ به ای سوال که آیا شما اسرائیل را به مشروعیت می شناسید که وی پاسخ داد این مربوط به فلسطینیهاست که اسرائیل رابه رسمیت بشناسد یا خیر.

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه در آخرین جلسه مذاکرات یک مقام آمریکایی گفته است مذاکرات به بن بست رسیده است، گفت: این مقام آمریکایی گفته مذاکرات به بن رسیده مگر اینکه یک طرف کوتاه بیاید.

ایزدی: اگر به حرف مردم گوش ندهید اجازه حضور دوباره در تهران را نخواهیم داد

فواد ایزدی در ادامه میزگرد نشست دلواپسیم در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از مدل تقابل آمریکا با ایران چیست؟ گفت: نباید این توافق نامه را سیاه یا سفید دید و باید به تک تک بندهای آن دقت کرد، زیرا نکات منفی زیادی دارد.

وی افزود: مشکلی که وجود دارد این است که در کشور مشکلات اقتصادی داشتیم و با وجود تحریمها و مشکلات زیادی که اکنون شاهد آن هستیم و اگر همه این امتیازهای توافق نامه ژنو را بدهیم و اگر آن امتیازهایی که قرار است به ما داده شود بدهند این مسئله مطرح می شود که حتی اگر توافق گام نهایی صورت گیرد آنها امتیازات جدی به ما نمی دهند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه در کتاب خود این مسئله رامطرح می کند که ایران باید کاری کند که چین در دهه ۷۰ انجام داد.

ایزدی گفت: چین دردهه ۷۰و در زمان جنگ سرد به سمت آمریکا متمایل شد و منظور این مقام ارشد وزارت خارجه این است که به سمت آمریکا برویم، اما باید توجه کنند که این قانون وجود دارد که هیچ کشوری نباید در خاورمیانه از رژیم صهیونیستی قوی تر شود و این برنامه در دستور کار آنها است و قطعا مانع پیشرفت ایران می شود.

وی با بیان اینکه بحثهسته ای بهانه ای برای طرف مقابل است، اظهار کرد: حتی اگر تحریمهای مربوط به قطعنامه های هسته ای برداشته شود در تحریمهای بانکی و نفتی مسئله حقوق بشر مطرح شده است و حتی اگر توافق نامه گام نهایی نیز انجام پذیرد، بازهم تحریمهای بانکی و نفتی که مشکلات اساسی امروز به خاطر آنها است هیچ گاه از بین نمی روند.

وی ادامه داد: اگر به حرف مردم ایران گوش ندهید پس از توافقنامه تان جوانانی درتهران هستند که اجازه حضور دوباره شما را به تهران نمی دهند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته ای: مسئله اصلی توافق ژنو بحثهسته ای نیست

در ادامه میزگرد همایش دلواپسیم مهدی محمدی عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته ای درخصوص اینکه آمریکاییها از چه سیاستی درقبال پرونده ایران بهره می برند، گفت: از نظر من در توافق ژنو، مسئله اصلی که در آن وجود دارد بحثهسته ای نیست. اگر توافق هسته ای را به ساختمانی تشبیه کنیم آنگاه متوجه خواهیم شد که کمترین مسئله بحثهسته ای است.

وی با بیان اینکه مسئله اساسی توافق نامه ژنو این است که کسانی بر سر کار آمده و مذاکره می کنند که حرف آمریکاییها مبنی بر اینکه ملت ایران یک استثنا است و باید او را استاندارد کرد، پذیرفته اند، ادامه داد: آمریکاییها معتقدند که همه کشورها دربرابر تکالیفی که برعهده دارند از حقوقی نیز برخوردار هستند، اما نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر تکالیف از حقوق کمتری نسبت به سایر کشورها برخوردار است این دعوا همواره میان ایران و آمریکا مطرح بوده است.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته ای خاطر نشان کرد: در توافق نامه ژنو همکاران ما امضا کردند که این استثنا راپذیرفته و آمریکاییها حقوقی که سایر کشورها دارند را به ماندهند. طبق این توافق نامه در گام اول طرف غربی تازه باید راضی شود که با ما حرف بزند و برای گام آخر نیز زمانی حدودبیست سال درنظر گرفته شده تا جناح مطلوب آنها بر سرکار بیاید

محمدی مهمترین بخش توافق نامه ژنو را آخرین پارگراف آن عنوان کرد و افزود: آنها به ما گفته اند که بعد از تعطیلی سایتهای هسته ای، توقف فعالیتها و دسترسی به سایتهای نظامی تازه ما را به عنوان عضو عادی خواهند شناخت.

وی با تاکید برا ینکه پروژه آمریکا در قبال ایران استاندارد سازی ما است، گفت: ما مبانی حقوق بشر وحقوق هسته ای آنها را قبول نداریم، برای همین است که آنها پروژه استاندارد سازی علیه ایران را آغاز کرده اند و به دنبال این هستندکه مسیر پیشرفت ایران را آنطور که می خواهند، تعیین کنند.

عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه مشکل بزرگ توافقنامه ژنو این است که دوستانی که بر سر کار هستند قبول دارند که ایران باید استاندارد شود، گفت: موضوع هسته ای یک نقطه شروع است که آنها می خواهند از این طریق پرشهای بلند تری بردارند از این رو ما دلواپسیم.

صادق کوشکی: عنوان بی سوادی را با افتخار می پذیریم تا فردا بی شرف نباشیم

در ادامه این نشست صادق کوشکی نیز در رابطه چشم انداز ایران و غرب مبتی بر اتفاقات چندماه گذشته و این که توافقنامه ژنو چه اثری بر حرکت ملت ایران خواهد داشت، گفت: ما بیش از ۳۰۰هزار شهید اهداکردیم تا آمریکا کدخدا نباشد. هزار ان هزار یتیم درد بی پدری را تجربه کردند تا دیگر کسی توان تهدید سیستم نظامی ما را نداشته باشد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه ما دلواپسیم که پس از مسئله هسته ای باید گام به گام از دینداری خود کوتاه آمده و آنگاه بهاییت به عنوان آیین اصلی کشور ما مطرح خواهد شد و شعار مرگ بر آمریکا جرم وحجابها برداشته خواهد شد، ادامه داد: نتیجه این همه لبخند زدن به آمریکا این شد که آنها به ما گفتند سیستم موشکی ایران که ثمره خون شهید تهرانی مقدم و همکارانش است باید از بین برود.

وی خاطر نشان کرد: امروز نگران هستیم تا فردا شرمنده احمدی روشنها نباشیم امروز معترض هستیم و عنوان بی سوادی را با افتخار می پذیرم تا فردا بی شرف نباشیم. ما تمسخر رسانه هایی که امروز همایش دلواپسیم رابه سخره گرفتند به جان می خریم چرا که شیرین تر از شرمنده شدن نزد امام وشهداست. چرخه سانتریوفیوژ اگر از کار بیافتد مشکلی نیست، ملت ایران سی و پنج سال است که خون دل می خورد، اما توهین را نمی پذیرند. آن گاه که وندی شرمن به ما توهین کرد دوستان آقای روحانی گفتند ما با آنها تلفنی و ایمیلی ارتباط داریم ووندی شرمن مادر برزگ خوبی است.

کوشکی با بیان اینکه حضرت امام فرمود هیهات که مردم ایران امان نامه شرک وکفر رابپذیرند، اظهار کردآقای روحانی مجتهد هستیدو زشت است که من یاد آوری کنم این مذاکره سرنوشت خوبی ندارد.

رسایی: افکار عمومی می داند توافق ژنو کشور را به مخاطره می اندازد

به گزارش خبرنگار ایلنا حمید رسایی در حاشیه همایش دلواپسیم با اشاره به عدم برگزاری این همایش در تالار سیدالشهداء گفت: من تشکر می کنم که دولت آن سالن را در اختیار ما نگذاشت؛ روحانی متشکریم!

وی با بیان این که صدها مقاله؛ جلسه و سخنرانی در د فاع ازتوافق ژنو برگزار شده است، اظهار داشت: در برابر برگزاری این جلسات ما حتی یک جلسه در نقد توافق ژنون داشتیم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دولت منتقدان را افراطی، عصبانی و حسود می داند، ولی بر خلاف عدم حضورمان در رسانه ملی و توقیف رسانه هایمان افکار عمومی با ماست و افکار عمومی می داند که توافق ژنو کشور رابه خطر می اندازد

در ادامه محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی دولت دهم با بیان این که اگر آقای روحانی مستقل بودند؛ ممکن بود به گونه ای دیگر عمل کند، تصریح کرد: گروهی ایشان را به صحنه آورد و با ترفندهایی رای مردم را گرفت و اینها را مدیریت کرد واگر این مسائل فراموش شود، ظلم به آقای روحانی است.

مشاور محمود احمدی نژاد در دولت نهم تاکید کرد: روحانی نه نیرو؛ نه تجربه وبرنامه ای داشت؛ و این مسائل از جانب فرد خاصی ارائه می شود و ان فرد هم به عنوان یک رفیق قدیمی با مبارزه ای فرساینده با ولایت فقیه برخواسته است.

نبویان: رابطه با آمریکا مثل ساختن خانه عنکبوت است

حجه السلام والمسلمین سید محمود نبویان نیز در حاشیه این همایش با تاکید بر این که ما در مذاکرات از بزرگترین دشمنانمان می خواهیم تا مسائلمان را حل کنند، اذعان داشت: آنها ما را تحریم کردند و حال از آنها می خواهیم که تحریمهایی را که اعمال کرده اند، بردارند.

نماینده مردم تهران در مجلس یاد آور شد؛ حل مشکلات؛ فقط با عنایت خدا و توجه به نیروی دانشگاهی و جوان ماست و نباید به خارج چشم داشت.

عضو جبهه پایداری افزود: ما ۹۵ درصد فن آوری هسته ای را داده ایم و ۵ درصد از تحریمها نیز رفع نشده است و حتی یک دلار هم به دست ما نرسیده است.

نبویان تاکید کرد: رابطه با آمریکا مثل ساختن خانه عنکبوت است.

حجه السلام والمسلمین روانبخش نیز در حاشیه این همایش گفت: وقتی که کسی را کدخدا بدانیم پذیرفتن نماینده ما باید توسط آمریکا صورت پذیرد.

مسئول دفتر آیت الله مصباح یزدی یادآور شد: دلواپسی ما بسیار فراتر از مسائل هسته ای است.

کوچک زاده: در کشور کودتا شده است

در ادامه، مهدی کوچک زاده با بیان این که من از آقای ضرغامی می خواهم ملی بودن صدا و سیما را با پخش این برنامه اثبات کند، اظهار داشت: من درجلسه با وزیر اطلاعات گفتم که در کشور کودتا شده است و کسانی که مدعی رای ۵۰.۷ می باشند می خواهند در کشور کودتا کنند.

همایش «دلواپسیم»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر