کد خبر: 680721 A

مدتی است که یکی از پایگاه های اصلی پلیس در شهر نیویورک میزبان افسرانی شده که به صنعت زنبورداری علاقه مند هستند. این موضوع به سوژه رسانه های آمریکایی تبدیل شده است.

به گزارش ایلنا، زنبور عسل به حداقل 30 درصد از محصولات کشاورزی جهان کمک می کند. بخش بزرگی از این کمک شامل همکاری در گرده افشانی است. زنبورها در پرورش محصولاتی مثل بادام، وانیل، آوکادو، و خربزه بسیار مفیدند.

شاید بر همین اساس باشد که افسران نیویورکی نیز به زنبورداری علاقه مند شده اند و از سال 2017،تا کنون  زنبورها  بخشی جدایی ناپذیر از ساختمان پلیس شهر نیویورک (NYPD) در کوئینز شده اند. ماجرا از جایی آغاز شد که افسر «دارن مایس» شروع به نگهداری از چند کندو در پشت بام مقر پلیس کرد.

زنبورداری روی پشت بام پایگاه پلیس! +تصاویر

این روزها تعداد زنبورهای مایس به بیش از 30 هزار رسیده و 104 کندو روی پشت بام مقر پلیس قرار گرفته است. طی تابستان اخیر، کندوهای مایس به شدت مورد توجه قرار گرفتند تا جایی که برخی از افسران دیگر نیز به زنبورداری علاقه مند شدند.

زنبورداری روی پشت بام پایگاه پلیس! +تصاویر

مایس در توضیح کار خود می گوید: "همیشه می خواستم با زنبورها کار کنم. من در مزرعه‌ای در کارولینای جنوبی بزرگ شدم و همیشه زنبورداران را ملاقات می کردم. اما هرگز فرصت پرورش زنبور را نداشتم."

منبع: انتخاب

جهان رسانه صنعت محصولات کشاورزی نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر