کد خبر: 616827 A

در حالی‌که درباره اصالت اشرافی مورد ادعای بسیاری از چهره‌های مشهور تردید وجود دارد اما بعضی از آنها حقیقتا اصالتی اشرافی دارند.

در ادامه به فهرستی از چهره‌های مشهوری می‌پردازیم با خاندان‌های سلطنتی نسبت دارند. به طور قطع بعضی از این موارد باعث تعجب شما خواهد شد!

الن دی جنرس

الن دی جنرس مجری مشهور برنامه‌های تلویزیونی، با پادشاه ادوارد دوم نسبت دارد و از خویشاوندان دور کیت میدلتون، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا است. بنابراین الن دی جنرس با ملکه انگلیس هم نسبتی دور دارد.

جیک و مگی جیلنهال

این خواهر و برادر نه تنها بازیگرانی برجسته هستند بلکه اصل و نسبی اشرافی هم دارند. جیک و مگی جیلنهال از طرف پدری با ادوارد سوم پادشاه انگلستان نسبت دارند. این پادشاه از سال ۱۳۲۷ تا ۱۳۷۷ میلادی بر انگلستان فرمانروایی می‌کرد. بنابراین جیک و مگی گیلنهال نسبتی دور با ملکه انگلستان دارند.

پاریس هیلتون

هیلتون نه تنها همواره سعی داشته مانند یک اشراف‌زاده زندگی کند بلکه در حقیقت نیز اصل و نسبی اشرافی دارد. نسبت اشرافی او به پادشاه هنری دوم باز می‌گردد و در نتیجه هیلتون نسبتی دور با ملکه بریتانیا دارد. هیلتون اعتقاد زیادی به اشراف زاده بودن خود دارد. او در مصاحبه‌ای با سایت YahooNews گفت: «در دنیا کسی شبیه به من وجود ندارد. معتقدم در هر دهه‌ای از تاریخ یک زن بلوند شاخص وجود دارد، مثل مریلین مونرو یا پرنسس دایانا و حالا هم من آن شخص هستم.»

برد پیت

برد پیت علاوه بر آنکه یکی از چهره‌های شاخص هالیوودی است اصالتی اشرافی هم دارد. نسبت اشرافی پیت به پادشاه هنری دوم باز می‌گردد. این پادشاه از سال ۱۱۵۴ تا ۱۱۸۹ میلادی بر انگلستان حکومت می‌کرد. بنابراین پیت نسبتی دور هم با ملکه انگلستان دارد. اما برد پیت اظهار کرده علاقه‌ای ندارد او را یک امریکایی اشراف زاده بدانند.

بروک شیلدز

این بازیگر امریکایی که در دهه ۸۰ میلادی به شهرت رسید، تا چند سال قبل از اصل و نسب اشرافی خود بی‌خبر بود. در جریان یک برنامه تلویزیونی درباره  شجره‌نامه افراد بود که شیلدز پی برد با ششمین پادشاه فرانسه نسبت دارد.

سلن دیون

این خواننده موفق علاوه بر آنکه از صدایی بسیار زیبا برخوردار است، با اولین پادشاه فرانسه یعنی فیلیپ دوم نسبت دارد. این پادشاه از سال ۱۹۰ تا ۱۲۲۳ میلادی بر سرزمین فرانسه حکمرانی می‌کرد.

هیلاری داف

این بازیگر و خواننده ی امریکایی هم اصل و نسبی اشرافی دارد. نسبت اشرافی او به ادوارد سوم پادشاه انگلستان باز می‌گردد. بنابراین او نسبتی دور با ملکه  انگلستان دارد.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی ستاره محبوب هالیوودی هم اصالتی اشرافی دارد. جولی از طرف مادری با فیلیپ پادشاه فرانسه نسبت دارد.

اوما تورمن

این بازیگر مشهور امریکایی هم از جمله چهره‌های مشهوری است که با خاندان‌های سلطنتی نسبت دارند. تورمن از طرف پدری با ادوارد اول پادشاه بریتانیا نسبت داشته و بنابراین نسبتی دور با ملکه  انگلیس دارد.

منبع: روزیاتو

آنجلینا جولی انگلیس بریتانیا شاخص مصاحبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر