خبرگزاری کار ایران

| 01:44   
کد خبر : ۱۳۹۸۱۹۶
مدیرعامل شرکت آبفا زنجان خبرداد؛

اجرای 302 میلیارد ریال طرح آبرسانی در بخش بزینه رود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: از سال 1400 تا کنون در دولت سیزدهم 28 طرح آبرسانی روستایی و شهری با اعتباری بالغ بر 302 میلیارد ریال در بخش بزینه رود شهرستان خدابنده اجرایی شده است.

اجرای 302 میلیارد ریال طرح آبرسانی در بخش بزینه رود

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: اجرای 6 طرح اصلاح شبکه توزیع در شهر زرین رود و روستاهای کهلا، حی، شرور، زاغج و غلام ویس به طول 40 کیلومتر، با عتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان، افزود: واگذاری انشعاب به روستاهای سقرچین، سریین، قره محمد و خانلار نیز به تعداد 410 فقره و با اعتباری معادل 70 میلیارد ریال در بخش بزینه رود شهرستان خدابنده انجام شده است.

وی، بیان کرد: احداث خط انتقال روستای بصرک به طول 4 کیلومتر، اصلاح خط انتقال و شبکه توزیع روستای دربند به طول 1.3 کیلومتر، راه اندازی قنات شهر زرین رود، احداث مخزن ذخیره آب روستاهای سراب و قزلبلاغ و حفر چاه آب این دو روستا نیز از دیگر طرح های آبرسانی در بخش بزینه رود است.

جزء قاسمی، اضافه کرد: حفر چاه کمکی برای روستاهای کهلا و غلام ویس با مشارکت اهالی، راه اندازی چاه جدید روستای بزین، لوله گذاری خط انتقال و احداث شبکه توزیع در روستای سراب نیز دیگر طرح هایی هستند که در بخش بزینه رود انجام شده است.

وی به اجرای طرح آبرسانی به روستاهای آغوزلو، گل تپه و سرشبار در مجتمع زاغج نیز اشاره کرده و گفت: این طرح با اعتبار 20 میلیارد ریال انجام شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان، یادآور شد: راه اندازی چاه جدید و لوله گذاری خط انتقال روستای حسام آباد و ارقین بلاغ نیز با مشارکت اهالی این وستاها و با اعتبار 30 میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شده است.

این مسئول در زنجان، گفت: تعویض شناور و لایروبی قنات روستای قزلبلاغ، ارتقاء کیفیت آب روستای محمد خلج، افزیش ظرفیت آبدهی ایستگاه پمپاژ سراهی قجور و ساخت مخزن ذخیره آب در روستاهای حی، کهلا، استرود و سقرچین نیز دیگر طرح هایی هستند که در بخش بزینه رود مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند.

وی، اضافه کرد: احداث خط انتقال و شبکه توزیع روستای سقرچین به طول 12 کیلومتر، لوله گذاری شبکه توزیع روستای استرود به طول 9 کیلومتر، احداث خط انتقال روستای شهیدآباد به طول 4 کیلومتر و لوله گذاری چشمه روستای سقرچین نیز از جمله طرح های آبرسانی در بخش بزینه رود شهرستان خدابنده بود که مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز