خبرگزاری کار ایران

جزئیاتی از حادثه منجر به فوت کارگر پتروشیمی امیرکبیر

asdasd
کد خبر : ۴۵۲۸۱۵

همکاران کارگری که روز گذشته در جریان حادثه سقوط از داربست پتروشیمی امیرکبیر فوت شده است، می‌گویند که در زمان این حادثه اصول ایمنی کار به صورت کامل رعایت نشده بود.

به گزارش منابع کارگری ایلنا از بندر امام، کارگر جان‌باخته یکی از کارگران پیمانکارهای دست دو شرکت رامپکو به نام شرکت «فولادپیکر» بخش داربست‌بندی پروژه‌های شرکت رامپکو(مسئول بخش تعمیر و نگهداری پتروشیمی امیرکبیر) را عهده‌دار بوده است. 

براساس اظهارات منابع ایلنا، کارگر حادثه دیده از ارتفاع حدود 3 متر به حوضچه آب با عمق 2 و نیم متری سقوط و از ناحیه گردن آسیب می‌بیند.

همچنین بر پایه این اظهارات در زمان این حادثه کارگر یاد نشده با وجود فعالیت در محیطی لغزنده سطح داربست نه به کمربند ایمنی‌ویژه کار در ارتفاع مجهز بوده و نه سطح حوضچه توسط حفاظ توری بسته شده بود.

بر اساس اظهارات کارگران، این کارگر در محیط باز که همراه وزش تند باد هم بوده به کار خود ادامه می‌دهد، مسئله ای که در صورت حضور ناظر ایمنی و یا وجود پرمیت بایست کار در چنین شرایطی متوقف شود. 

این در حالی است که به گفته کارشناسان ایمنی، اگر سرعت باد بیشتر از ٩ متر بر ثانیه باشه معمولاً کار در ارتفاع تعطیل می‌شود؛ همچنین اگر وزش باد به ١٢ متر در ثانیه برسد تمام کارهای در ارتفاع و لیفتینگ هم باید  تعطیل شود. 

منابع ایلنا می‌گویند: جدا از رعایت نشدن اصول ایمنی،  از یک‌سال و نیم گذشته تاکنون عملکرد مدیران پیمانکاری در خصوص رعایت اصول ایمنی طوری است که معمولا کارگران زیر دست برای حفظ امنیت شغلی خود ترجیح می‌دهند  تا در زمان کار چندان پیگیر رعایت شدن اصول ایمنی نباشند.  

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز