کد خبر: 1103564 A

امروز صورت گرفت؛

تجمع کارگران خدمات شهرداری اهواز مقابل استانداری خوزستان و شهرداری/ پُر شدن خیابان‌های اهواز از کیسه‌های زباله+ تصاویر

کارگران پیمانی خدمات شهرداری اهواز با تجمع مقابل ساختمان شهرداری و سپس استانداری خوزستان خواستار تبدیل وضعیت خود بعد از سال‌ها کار شدند.

تجمع کارگران خدمات شهرداری اهواز مقابل استانداری خوزستان و شهرداری/ پُر شدن خیابان‌های اهواز از کیسه‌های زباله+ تصاویر

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه کارگران خدماتی و اجراییات مناطق هشت‌گانه شهرداری اهواز با تجمع مقابل ساختمان شهرداری و سپس استانداری خوزستان اعتراض خود را نسبت به تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان پیمانی و قراردادی نشان داده و خواستار تبدیل وضعیت خود شدند.

این کارگران که به‌صورت پیمانکاری مشغول به کار هستند نسبت به بخشنامه وزارت کشور مبنی‌بر آزمون استخدامی و تبدیل وضعیت کارکنان لیسانس و فوق‌دیپلم روز جمعه اعتراض دارند. این کارگران که سابقه برخی از آن‌ها از ۱۵ سال نیز می‌گذرد خواستار تبدیل وضعیت خود از پیمانکاری به قراردادی هستند.

آن‌ها می‌افزایند: سال‌هاست که در قالب نیروی پیمانی برای شهرداری کار می‌کنیم، برخی از نیروها سابقه بالایی دارند ولی به دلیل پایین بودن سطح تحصیلات اجازه شرکت در این آزمون را ندارند. ما خواستار اجرای این بخشنامه برای تمامی کارگران و تبدیل وضعیت خود بعد از سال‌ها سابقه کار هستیم.

یکی از کارگران می‌گوید: تعداد این کارگران به بیش از ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر می‌رسد. متأسفانه حقوق کارگران پیمانی با کارکنانی که مستقیم زیر نظر شهرداری کار می‌کنند تفاوت زیادی داشته و حتی به ۲ برابر نیز می‌رسد.

او ادامه می‌دهد: همچنین کارگران پیمانی فاقد بیمه تکمیلی هستند و برای درمان باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند. ما با این حقوق و این میزان تورم از پس مخارج زندگی خود برنمی‌آییم.

 کارگران خدمات شهرداری اهواز (به‌خصوص رُفت و روب و حمل زباله) از کار دست کشیده‌اند و طی یکی ۲ روز اخیر زباله‌ها از سطح شهر جمع‌آوری نشده و خیابان‌ها از کیسه‌های زباله پر شده است.

1

3

4

5

انتهای پیام/

خبرنگار: سروش یوسفی

شهرداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر