کد خبر: 1329714 A

با تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی؛

از ۴٠ هزار رای قلع و قمع بنا در مشهد جلوگیری شد

سخنگوی شورای شهر مشهد گفت: با توجه به تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی مشهد بیش از ۴۰ هزار پرونده رای قلع وقمع بنا بازنگری و در صورت داشتن ضوابط طرح‌های تفصیلی جدید از رای قلع و قمع آن‌ها جلوگیری می‌شود.

از ۴٠ هزار رای قلع و قمع بنا در مشهد جلوگیری شد

به گزارش ایلنا از مشهد، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در این خصوص، اظهار داشت: متاسفانه طرح‌های تفصیلی در مشهد ۱۷ سال است که تعیین تکلیف نشده است و با توجه به ابلاغ قانون درآمدهای پایدار که خارج از طرح‌های تفصیلی نمی‌توان پروانه ساختمانی صادر کرد و تخلف محسوب می‌شود و حتی برای شهرداران نیز مجازات به همراه دارد، لذا با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی استاندار خراسان رضوی، معاون عمرانی استانداری و شورای شهر و شهرداری مشهد بعد از ۱۷ سال طرح‌های تفصیلی مشهد در کمیسیون ماده ۵ تصویب شد.

وی افزود: طرح‌های تفصیلی شهر مشهد هفته گذشته ابلاغ شد و از امروز در سایت شهرداری مشهد و مناطق بارگذاری شده است و شهروندانی که پروانه ملک آن‌ها جهت صدور تخلف داشته و رای قلع و قمع بنا دریافت کرده‌اند براساس شیوه‌نامه جدید کمیسیون ماده ۱۰۰ این امکان برایشان فراهم شده تا بازنگری در رای آن‌ها با توجه به مصوبات جدید صورت بگیرد.

حاجی‌بگلو ادامه داد: اگر پروانه ساختمانی این افراد با مصوبات جدید هم‌خوانی داشته باشد از رای قلع و قمع بنا جلوگیری و پروانه آن‌ها قانونی می‌شود.

سخنگوی شورای شهر مشهد ادامه داد: در شهر مشهد ۴۰ هزار رای قلع وقمع بنا داشتیم که با طرح تفصیلی جدید شهرداری‌ها موظف به بازنگری هستند و در صورتی که به لحاظ ساختاری طبق ضوابط نظام مهندسی باشد پروانه آن‌ها صادر می‌شود و با ابلاغ طرح‌های تفصیلی، حداقل یک‌ سوم این ۴۰ هزار رای قابلیت اخذ مجدد پروانه را دارا می‌شوند.

عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: با تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی مشهد رضایتمندی اجتماعی بسیار خوبی در سطح شهر ایجاد خواهد شد و اتفاق مبارکی با درایت استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای شهر مشهد برای شهروندان رقم خورد.

حاجی‌بگلو بیان کرد: شهرداری و شورای شهر با ساخت‌ و ساز‌های غیرمجاز مخالف است و امیدواریم به‌واسطه طرح‌های تفصیلی اقدام مبارکی شکل گیرد و دیگر شاهد ساخت و سازهای غیرقانونی در سطح شهر مشهد نباشیم.

وی گفت: یکی از دستاوردهای همراهی، همدلی و همفکری بین مدیریت شهری و استانداری به نمایندگی از دولت در استان شکل گرفته و این اتفاق مبارک در تمامی طرح‌ها و پروژه‌ها در حال اجرا است، شهرداری مشهد در کنار دولت برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان است.

انتهای پیام/
دولت قانون مشهد طرح تفصیلی شورای شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر