کد خبر: 370089 A

تونس:

ایلنا: نخست‌وزیر تونس ضمن تأکید بر حمایت کشورش از مردم لیبی، متذکر شد هرگونه مداخله در این کشور ناآرام، «اقدامی اشتباه» است.

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «حبیب الصید» نخست‌وزیر تونس که به مراکش سفر کرده، طی کنفرانسی مطبوعاتی گفت که موضع‌ تونس درقبال لیبی واضح است؛ ما آن را مساله‌ای لیبیایی ‌- لیبیایی دانسته و هرگونه مداخله در امور این کشور را «اقدامی اشتباه» می‌دانیم. تونس از همان ابتدای بحران لیبی، موضع‌گیری روشنی داشت و تاکنون در امور این کشور دخالتی نکرده است.

الصید با تکذیب این‌که کشورش سیاستی در راستای ضربه زدن به مردم لیبی دارد، گفت: «تونس در تخریب یا مانع‌تراشی در جریان حل بحران لیبی نقشی ندارد و از مردم لیبی و از انتخاب آنها حمایت می‌کند و البته به حمایت خود از انتخاب‌های مردم این کشور ادامه می‌دهد.»

نخست‌وزیر تونس متذکر شد، در‌های تونس همواره به روی مردم لیبی باز بوده است و در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ هزار لیبیایی در تونس ساکن هستند.

در تحولی دیگر، وزارت کشور تونس از کشف و انهدام یک گروهک تروریستی وابسته به داعش در این کشور خبر داد که برای ترور نیروهای پلیس و ارتش برنامه‌ریزی می‌کرد.

لیبی داعش تونس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر