خبرگزاری کار ایران

وزیر خارجه فرانسه:

باید میان اسرائیل و فلسطین صلح برقرار شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۸۹۰۴

وزیر خارجه فرانسه بر لزوم برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از لو ژورنال دو دیمانش، «استفان سیجورنی»، وزیر خارجه فرانسه امروز -یکشنبه- در حالی که کشورش شاهد تظاهرات گسترده در حمایت از فلسطینی‌ها است، بر لزوم استقرار صلح بین فلسطین و اسرائیل و عدم به اصطلاح انتقال هرج و مرج به فرانسه تاکید کرد.

سیجورنی مدعی شد کمپینی را که حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» توسط «ریما حسن»، فعال فرانسوی و وکیل فلسطینی الاصل رهبری می‌کند، برای کسب رای در انتخاباتی آتی اروپاست و هیچ ارتباطی به مسائل اروپا ندارد و از مسئله فلسطینن سؤ استفاده می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره واقعیت ترس مقام‌های فرانسوی از خطر شعله ور شدن محله‌های ‌فرانسه در صورت عدم تعادل در سیاست خارجی در نزاع اسرائیل و فلسطین گفت: «هدف دولت فرانسه این است که برای ارزش‌های فرانسه موضع مفید و درستی اتخاذ کنیم، بنابراین ما خواستار احترام به قوانین بین‌المللی و آتش‌بس و حق اسرائیل برای دفاع از خود و همچنین آرمان‌های مشروع فلسطینی‌ها برای تشکیل کشورشان هستیم. صلح باید بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها حاکم شود و باعث هرج و مرج در فرانسه نشود».

پاریس از زمان شهادت ده ها تن در یکشنبه گذشته در حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه های آوارگان در شهر رفح شاهد تظاهرات و تجمعات روزانه بوده است.

 

 

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز