خبرگزاری کار ایران

فشار روز افزون غرب بر امارات برای همکاری در زمینه تحریم‌های روسیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۶۰۹۳

ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا، امارات را برای محدود کردن شرکت‌هایی که تحریم‌ها علیه روسیه را دور می‌زنند، تحت فشار قرار داده اند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سه منبع آگاه اعلام کردند که ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا، امارات متحده عربی را تحت فشار قرار داده اند تا شرکت‌هایی که تحریم‌ها علیه روسیه را دور می‌زنند، محدودتر شوند. 

منابع آگاه بیان کردند که این مقام های این سه کشور در سلسله جلساتی از امارات خواسته اند تا اطلاعات تجاری دقیقی درباره صادرات خود به روسیه در اختیارشان قرار دهد.

این منابع گفتند که یکی از نگرانی‌های غرب، دخالت شرکت‌های اماراتی در صادرات تراشه‌های کامپیوتری، لوازم الکترونیکی، ماشین آلات و سایر محصولات تحریم شده به روسیه است. 

منابع مذکور با بیان اینکه واردات برخی از محصولات دو کاربردی مشمول تحریم‌ها از سوی امارات پس از اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه افزایش یافته است، افزودند: «داده‌های تجاری روسیه نشان می‌دهد که مبدا کالا‌های وارداتی مشمول تحریم‌ها امارات است».

این منابع گفتند که مقام های اماراتی هفته گذشته تضمین‌هایی را که در ماه سپتامبر درباره اعمال محدودیت های صادراتی داده بودند، بدون ارائه هیچ مدرکی مبنی بر این اقدامات تمدید کردند.

.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز