خبرگزاری کار ایران

| 11:21   
کد خبر : ۱۳۸۷۸۹۰

اختصاص ۳۲ میلیون دلار توسط دولت اوکراین برای ایجاد استحکامات در مناطق شرقی

نخست‌وزیر اوکراین امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد که دولت این کشور حدود ۳۲ میلیون دلار دیگر برای ایجاد استحکامات در مناطق شمال شرقی این کشور اختصاص داده است.

اختصاص ۳۲ میلیون دلار توسط دولت اوکراین برای ایجاد استحکامات در مناطق شرقی
به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «دنیس شمیهال» نخست‌وزیر اوکراین امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد که دولت این کشور  حدود ۳۲ میلیون دلار دیگر برای ایجاد استحکامات در مناطق شمال شرقی این کشور اختصاص داده است. 
در اطلاعیه دولت اوکراین آمده است که به درخواست ادارات نظامی منطقه‌ای خارکف و چرنیهف، حدود ۳۲ میلیون دلار از صندوق ذخیره بودجه دولتی اختصاص یافته است. 
در ادامه آمده است که منطقه خارکف حدود ۲۴ میلیون و ۶۹۰ هزار دلار و منطقه چرنیهف بیش از ۹ میلیون و ۸۳۰ هزار دلار دریافت خواهد کرد. 
دولت اوکراین همچنین اعلام کرده است که این بودجه برای ساختن ساختمان‌های مهندسی و استحکامات نظامی است. «اوله سینیهوبوف» رئیس اداره نظامی منطقه خارکف، گفت که از حمایت دولت در کی‌یف سپاسگزار است. 
سینیهوبوف گفت: «توانایی دفاعی اولین و مهمترین وظیفه است. به هر حال منطقه مرزی ما هر روز از گلوله‌باران مستمر اشغالگران رنج می‌برد، ارتش روسیه به تلاش برای شکستن دفاع ما ادامه می‌دهد و نیروهای مسلح اوکراین هر روز نبردهای سختی را انجام می‌دهند».

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز