خبرگزاری کار ایران

| 17:04   
کد خبر : ۱۳۸۷۵۳۷

سفر نماینده آمریکا به منطقه برای پیشبرد روند صلح فراگیر یمن

فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور یمن به منظور انجام دور جدیدی از گفت‌وگوها برای پیشبرد تلاش‌های تمدید و گسترش آتش‌بس و برقراری صلح فراگیر در یمن به کشورهای منطقه خلیج‌فارس سفر می‌کند.

سفر نماینده آمریکا به منطقه برای پیشبرد روند صلح فراگیر یمن

به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، «تیم لیندرکینگ» فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور یمن به منظور انجام دور جدیدی از گفت‌وگوها برای پیشبرد تلاش‌های تمدید و گسترش آتش‌بس و برقراری صلح فراگیر در یمن به کشورهای منطقه خلیج‌فارس سفر می‌کند.

در همین راستا وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که لیندرکینگ با مقاماتی از کشورهای عربستان سعودی، امارات، یمن، عمان و دیگر شرکای بین‌المللی به‌منظور بررسی گام‌های لازم برای تحقق آتش‌بس پایدار و همچنین آغاز فرآیند سیاسی جهت تضمین تداوم تلاش‌ها با هدف کاستن از شدت بحران اقتصادی و درد و رنج مردم یمن دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده در وب‌سایت خود همچنین تاکید کرد که واشنگتن به حمایت از تلاش‌ها برای دست‌‌یابی در نزدیک‌ترین زمان ممکن به راه‌حلی برای بحران یمن متعهد است.

در این بیانیه همچنین اشاره شده است که آمریکا از نزدیک با سازمان ملل متحد، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، سلطنت عمان و دیگر شرکاء برای تمدید و گسترش آتش‌بس در یمن همکاری می‌کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز