خبرگزاری کار ایران

| 17:28   
کد خبر : ۱۳۸۳۲۹۸
ترامپ:

طرح اتهام علیه من با هدف دخالت در انتخابات انجام شده است

رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت اتهاماتی که بازپرس ویژه وزارت دادگستری درباره حمله هواداران او به ساختمان کنگره در سال ۲۰۲۱ وارد کرده، ممکن است بیش از ۵۰۰ سال حبس برای او به‌همراه داشته باشد.

طرح اتهام علیه من با هدف دخالت در انتخابات انجام شده است

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت اتهاماتی که بازپرس ویژه وزارت دادگستری درباره حمله هواداران او به ساختمان کنگره در سال ۲۰۲۱ وارد کرده، ممکن است بیش از ۵۰۰ سال حبس برای او به‌همراه داشته باشد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا شامگاه گذشته -چهارشنبه- طی بیانیه‌ای مدعی شد که اتهامات وارده به او ذیل این کیفرخواست، ممکن است بیش از پانصد سال حبس برای او به‌همراه داشته باشد.

وی گفت: «وزارت دادگستری فاسد آمریکا که تحت کنترل جو سرکش ‌بایدن‌ قرار دارد، دوباره به‌طور غیرقانونی من را متهم کرد. طبق برخی گزارش‌ها، این بگیر و ببندی که چپ‌ها به راه انداخته‌اند، ممکن است من را به مجموعا ۵۶۱ سال حبس محکوم کند. شش برابر حبس ابد!»

تراکپ گفت: «اما چرا آنها دو سال و نیم صبر کردند تا این اتهامات جعلی را درست در میانه مبارزات انتخاباتی برای سال ۲۰۲۴ مطرح کنند؟ چرا این اتهامات یک روز پس از انتشار رسوایی بزرگ جو بایدن در تالارهای کنگره اعلام شد؟»

وی افزود: «جواب این است، دخالت در انتخابات! بی‌قانونی در این آزار و اذیت من و حامیانم، یادآور آلمان نازی در دهه ۱۹۳۰، اتحاد جماهیر شوروی سابق و دیگر رژیم‌های مستبد و دیکتاتوری است».

 

 


 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز