خبرگزاری کار ایران

| 18:00   
کد خبر : ۱۳۷۸۶۸۶
رسانه‌ها گزارش دادند:

واشنگتن به بهانه تهدید روسیه از پ‌ک‌ک حمایت می‌کند

ینی شفق ترکیه در گزارشی نوشت که آمریکا به بهانه خطر روسیه نیروها و تجهیزات خود برای حمایت از حزب کارگران کردستان را تقویت می‌کند.

واشنگتن به بهانه تهدید روسیه از پ‌ک‌ک حمایت می‌کند

به گزارش ایلنا، روزنامه ینی شفق ترکیه در گزارشی نوشت که واشنگتن به بهانه تهدید فزاینده روسیه و ایران قصد دارد دو هزار و ۵۰۰ سرباز  ۲۵۰۰ سرباز و همچنین تجهیزات نظامی به شمال سوریه بفرستد اما هدف واقعی آن حفاظت از حزب کارگران کردستان است.  

این روزنامه امروز -سه‌شنبه- در گزارشی نوشت: «در حالی که ترکیه به جنگ بی‌امان علیه حزب کارگران کردستان ادامه می‌دهد، ایالات متحده به عنوان حامی این سازمان ‌به طور مداوم از آنها حمایت می‌کند. هفته گذشته در نشست ناتو در ویلنیوس اعلام شد که دولت آمریکا که خود را متعهد به مبارزه مشترک علیه تروریسم کرده است، دو هزار و ۵۰۰ سرباز را به مناطقی که محل حضور اعضای پ‌ک‌ک در سوریه است، اعزام خواهد کرد.»

در ادامه این گزارش آمده است:‌ «به رغم اعلام این خبر که این نیروها در شمال سوریه و عراق عملیات خواهند کرد، اما فاش شده است که آمریکا اخیرا برای تامین امنیت اعضای حزب کارگران کردستان استحکامات جدی در این منطقه ایجاد کرده است».

ینی شفق نوشت که آمریکا به بهانه‌هایی چون وجود آزار و اذیت و تهدید از سوی روسیه و ایران، ده‌ها کامیون حامل تجهیزات نظامی را به منطقه ارسال کرده است‌.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   پیشنهاد امروز