خبرگزاری کار ایران

| 04:09   
کد خبر : ۱۳۶۷۹۰۴

ارسال جنگنده های اف- ۲۲ آمریکا به خاورمیانه به بهانه مقابله با روسیه

ایالات متحده به ادعای فعالیت های ناامن و روزافزون هواپیماهای روسیه جنگنده های اف- ۲۲ به خاور مینه ارسال کرده است.

ارسال جنگنده های اف- ۲۲ آمریکا به خاورمیانه به بهانه مقابله با روسیه

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، ایالات متحده با ادعای واکنش به فعالیت های ناامن و روزافزون هواپیماهای روسیه در منطقه، جنگنده های «اف- ۲۲» به خاورمیانه ارسال کرده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) روز گذشته –چهارشنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده های اف- ۲۲ را برای اثبات توانایی این کشور در بازآرایی نیروها و ارائه قدرت بزرگ در هر لحظه مستقر کرده است.

در این بیانیه آمده است: «جنگنده های اف- ۲۲ نیروی هوایی ایالات متحده به عنوان بخشی از نمایش چند بعدی پشتیبانی و توانایی این کشور در پی رفتارهای ناامن و غیرحرفه ای فزاینده هواپیماهای روسی در منطقه، در منطقه مسئولیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده مستقر شدند».

این بیانیه می افزاید: «رفتار ناامن و غیرحرفه ای نیروهای روسیه در سطح انتظار ما از یک نیروی هوایی حرفه ای نیست».

  ژنرال «مایکل کورلا»، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده در این باره گفت: «نقض مکرر اقدامات توافق شده برای رفع تعارض در فضای هوایی از سوی روس ها خطر تنش یا خطای محاسباتی را افزایش می دهد. ما همراه با شرکا و متحدان به بهبود امنیت و ثبات در منطقه پایبند هستیم». 

این در حالی است که تنش ها بین ایالات متحده و روسیه در سال گذشته در بحبوحه تهاجم همه جانبه روسیه به اوکراین تشدید شده است.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز