خبرگزاری کار ایران

| 12:07   
کد خبر : ۱۲۸۶۵۶۵
جان کربی:

آمریکا همچنان به دست‌یابی به راه‌حل‌های دیپلماتیک برای گابن و نیجر امیدوار است

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده همچنان به دست‌یابی به راه‌حل‌های دیپلماتیک پایدار برای اوضاع در گابن و نیجر امیدوار است.

آمریکا همچنان به دست‌یابی به راه‌حل‌های دیپلماتیک برای گابن و نیجر امیدوار است

به گزارش ایلنا، «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده همچنان به دست‌یابی به راه‌حل‌های دیپلماتیک پایدار برای اوضاع در گابن و نیجر امیدوار است.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره پیامدهای دو کودتای نظامی که سال جاری در غرب و مرکز آفریقا رخ داد، گفت که ایالات متحده امیدوار به راه‌حل‌های دیپلماتیک پایدار برای اوضاع در گابن و نیجر است.

کربی در ادامه اظهارات خود گفت:« همچنان به تلاش‌ها برای دست‌یابی به آن‌چه باورمندیم راه‌کارهای دیپلماتیک پایدار قادر به تضمین احترام به نهادهای دموکراتیک در دو کشور است، ادامه می‌دهیم».

گابن چهارشنبه شاهد وقوع کودتای نظامی و سرنگونی حکومت «علی بونگو» رئیس‌جمهوری این کشور بود. بنا به اعلام رسمی، بونگو در انتخابات اخیر گابن برای سومین دوره متوالی، با ۶۴ درصد آرا به ریاست‌جمهوری این کشور انتخاب شده بود.

وقوع کودتاهای مکرر در قاره آفریقا چشم‌انداز نگران‌کننده‌ای را در برابر کشورهای اروپایی و در رأس آنها فرانسه که دارای منافع اقتصادی و سیاسی بزرگی در آن کشورها است، ترسیم کرده است.

فرانسه که دارای برخی پایگاه‌های نظامی برای مبارزه با تروریسم و گروه‌های تندرو در قاره آفریقا است در سایه ترویج احساسات ضد‌فرانسوی در بین آفریقایی‌ها با چالش‌هایی جدی در تعامل به وضعیت‌های جدید پیش آمده مواجه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز