کد خبر: 794134 A

شرکت آمریکایی تسلا، دستگاه یو‌پی‌اس تولید می‌کند

شرکت امریکایی تسلا در سال 2003 میلادی تأسیس شد. از بنیان گذاران آن میتوان ایلان ماسک، ابرهارد جفری استریل و مارک تارپنینگ نام برد.

شرکت آمریکایی تسلا، دستگاه یو‌پی‌اس تولید می‌کند

ایلنا؛ با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن حساسیت دستگاه ها، نیاز به منبع بدون وقفه ای که قطعی برق را جبران کند، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. به همین منظور شرکت آمریکایی تسلا ، دستگاه یو پی اس تولید میکند. این شرکت در راستای اهداف خود یعنی تولید خودروی برقی، اقدام به تولید دستگاه یو پی اس کرده است. در ادامه با شرکت آمریکایی تسلا و دستگاه یو پی اس آن آشنا خواهید شد.

شرکت آمریکایی تسلا

شرکت امریکایی تسلا در سال 2003 میلادی تأسیس شد. از بنیان گذاران آن میتوان ایلان ماسک، ابرهارد جفری استریل و مارک تارپنینگ نام برد.

این شرکت به منظور تجاری سازی خودروی برقی، اولین تولید خود را با ماشین لوکس برقی شروع کرد. پس از آن ماشین های سدان و کامپکت را تولید کرد که قیمت ارزانی داشتند.

محصولات کلیدی شرکت تسلا

شرکت تسلا، به تولید خودروهای کاملا الکتریکی شهرت دارد. این خودروها با خودروهای هیبرید که ترکیبی از انرژی الکتریکی و فسیلی برای سوخت آن استفاده می‌کنند، متفاوت است. این شرکت 4 مدل خودروی برقی تولید کرده است.

 • تسلا رودستر
 • مدل اس
 • مدل 3
 • مدل ایکس

Untitled-3

در کنار تولید خودروی برقی، شرکت تسلا اقدام به تولید باتری های خودروی خود کرد. زیرا قسمت اعظمی از قیمت خودرو برقی را باتری آن به خود اختصاص داده است.

بعد از مدتی شرکت تسلا، ساخت دستگاه های یو پی اس را شروع کرد. این دستگاه ها با کیفیت بالا و پرکاربرد است.

مأموریت شرکت تسلا

مأموریت شرکت تسلا تا سال 2016 این گونه تعرف شده بود:

Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable transportation

مأموریت تسلا، شتاب بخشیدن به گذار زمان به حمل و نقل پایدار است.

اما بعد از سال 2016 کلمه آخر آن تغییر کرد که نشان از این بود که تسلا، صنعت انرژی را مورد هدف قرار داده است.

Tesla’s mission is to accelerate the world’s transition to sustainable energy

Untitled-4

UPS چیست؟

UPS به دستگاه الکترونیکی گفته میشود که وظیفه تأمین برق را در زمان قطع برق یا منبع تغذیه ورودی را دارد. به یوپی اس منبع برق بی وقفه یا منبع تغذیه اضطراری نیز میگویند.

طراحی سیستم یو پی اس به صورتی است که حساسیت بسیاری نسبت به نوسانات برق و قطعی آن دارد. به همین دلیل اداره ها، بیمارستان ها، مخابرات و مجموعه های کامپیوتری که تغییرات ناگهانی ولتاژ یا فرکانس و قطعی برق، اختلال در کارشان ایجاد میکند، از سیستم های یو پی اس استفاده میکنند. حساسیت و دقت بالای دستگاه های تولید شده و کاربردهای خاص آنها، ایجاب میکند تا از تجهیزاتی استفاده شود تا ولتاژ و فرکانس ثابت را تأمین کند و قابل اطمینان باشد.

Untitled-6

یو پی اس ها با اختلالات برق شهری مقابله میکند و از سیستم های شخصی معمولی گرفته تا سیستم های مراکز مخابراتی از جمله مواردی هستند که بو پی اس از آنها مراقبت می کند.

کاربردهای یو پی اس شرکت تسلا

سیستم های یو پی اس در موارد زیادی حتی کسب و کارهای کوچک نیز کاربرد دارد. در زمان خرابی تأسیسات و حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، قطعی برق اجتناب ناپذیر است. بنابراین وجود یک سیستم یو پی اس متناسب میتواند از خسارات و خرابی های احتمالی جلوگیری کند.

کاربرد یو پی اس، به نوع کسب و کاری که دارید، بستگی دارد. اگر کسب و کارتان به گونه ای است که انرژی کمی در زمان کوتاه ایجاد کند یا از تجهیزاتی استفاده میکنید که نیاز به ادامه فعالیت دارد باید یو پی اس متناسب با آن را خریداری کنید.

براساس شرایط مختلف و نوع کسب و کار، یو پی اس های مختلفی وجود دارد، از قبیل:

 • سیستم آماده به کار یا آفلاین

  کاربرد آن تنها در زمانی است که منبع تغذیه برق قطع میشود. یو پی اس های اماده به کار از دستگاه ها در برابر ولتاژهای بسیار بالای ورودی محافظت میکند.

  این سیستم جهت عبور جریان را در خط مسیر باتری تغییر میدهد، در نتیجه جریان دی سی را به ای سی تغییر میدهد. سیستم یو پی اس آنلاین در همه زمان ها و به صورت 24 ساعته فعال است.

 • سیستم های پایدار یا لاین اینتراکتیو

  ارزان ترین سیستم یو پی اس، سیستم های پایدار هستند. طراحی آنها به صورتی است که بیشتر برای یک دستگاه استفاده میشود. شبیه لبتابی که از برق جدا میکنید و از باتری استفاده میشود، عمل می‌کند. این سیستم وظیفه تثبیت ولتاژ خروجی با استفاده از یک ترانسفورماتور است.

  از سیستم های پایدار برای دستگاه های حساس مانند دستگاه های نظامی، آزمایشگاهی و ... استفاده میشود.

 • سیستم های برخط یا آنلاین

  سیستم های آنلاین نسبت به سایر آنها زمان سوئیچینگ سریعتری دارند و قابلیت پشتیبانی تجهیزات با ولتاژبالا را دارد. این سیستم که کامل شده سیستم آفلاین است، در عین حال که در زمان قطع برق انرژی مورد نیاز برای دستگاه را تأمین میکند، در صورت وجود نوسانات برق هم انرژی لازم آن را از طریق باتری ها تأمین میکند.

وظایف سیستم های یو پی اس شرکت تسلا

 • جلوگیری از قطع برق

  در مواقعی که خطوط انتقال برق، بر اثر حوادث طبیعی مانند طوفان، صاعقه، زلزله و تحمیل بار زیاد قطع میشود.

 • جلوگیری از افت ولتاژ

  خراب بودن تجهیزات مولد و یا با راه اندازی بارها بزرگ ممکن است افت ولتاژ اتفاق بیفتد که باعث میشود به تجهیزات صدمه وارد شود و سخت افزارها خراب شوند.

 • جلوگیری از جهش ولتاژ

  با خاموش شدن تجهیزات پرمصرف، کاهش ناگهانی میزان مصرف برق یا سوئیچ بین منبع تولید برق باعث میشود تا جهش ولتاژ اتفاق بیفتد. در این حالت به سخت افزارها آسیب شدیدی وارد میشود.

 • جلوگیری از نویز جریان برق

  در اثر صاعقه یا دستگاه های جوش یا امواج الکترومغناطیسی جریان برق نویز پیدا میکند.

 • جلوگیری از شوک ولتاژ بالا

  بر اثر صاعقه ممکن است تا ولتاژ 6000 بالا رود. در نتیجه تمام اطلاعات پاک شده و سخت افزارها خراب میشود.

 • جلوگیری از تغییر فرکانس

  قطع و وصل ژنراتورها باعث میشود فرکانس تغییر کند. با تغییر فرکانس ممکن است سیستم ها قفل و سخت افزارها خراب شوند و اطلاعات پاک شوند.

 • جلوگیری از تغییر گذرا

  همانند شوک ولتاژ بالا، با مدت زمان کمتر است.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی کاربرد دستگاه یو پی اس و وظایف آن پرداختیم. شرکت امریکایی تسلا، یکی از شرکت هایی است که در تولید ماشین های برقی و دستگاه های یو پی اس فعالیت میکند. این شرکت با دستگاه های یو پی اس با کیفیت بالا و با اطمینان زیاد تولید میکند تا از دستگاه های مصرف کننده محافظت کند.

انتهای پیام/
بیمارستان حمل و نقل کسب و کار ماسک مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر